Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A börtönben miért adnak kevés...

A börtönben miért adnak kevés kaját?

Figyelt kérdés

40 napot voltam bent szabálysértési pénzbirság miatt, ezalatt azt vettem észre, hogy nagyon kicsi kaja amit adnak. Reggel adnak 40 dkg kenyeret, azt egész napra. Reggelire egy briós, ebédre leves, második, de nagyon kevés adag. Vacsorára pedig volt, hogy csak egy szelet párizsit adtak, azt edd meg kenyérrel, vagy kolbászból csak egy 5 cm hosszút, vagy egy darab kis szalonnát. Azzal amennyit a börtön adott, azzal jól lakni nem lehet, épp csak arra vigyáznak, annyit adnak, hogy éhen ne haljon a fogvatartott. Micsoda dolog ez, emberek azok is. Miért adnak ennyire keveset, miért nem lehet egy normális adagot adni az embernek?

Aki volt börtönben, mit tapasztalt?.



2022. máj. 13. 18:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Mert az adófizetők pénzéből csak erre telik.
2022. máj. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Hogy ne legyél dagadt
2022. máj. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert az nem hízlalda. Én igazából nem is adnék. Fogjanak legyet.
2022. máj. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Még jó, hogy egy hét után kapcsolattartóit követően tudott a feleségem pénzt küldeni, beküldte a nyugdíjjam felét, be is vásároltam belőle, úgy volt plusz kaja. De könyörgöm, akinek nincs senkije, hozzátartozó, senki akivel kapcsolatot tarthatna, nem tud ki küldeni be pénzt, akkor az ilyen silány kajàt eszik èveken keresztűl egy, öt, tíz évig? Ki mennyi időt van bent...
2022. máj. 13. 18:19
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
xD
2022. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%

Aki börtönben van annak is jár a nyugdíj? Az állam tart el amíg bent vagy.

Amit ott bent veszel, hogy-hogy nem eszik el elöled a többiek? Pedig ott az a szokás:) ( mesélték nekem)

2022. máj. 13. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert nem hízlalda,ha rajtam múlna ennyit se kapnának.
2022. máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
49%
Azért Levi, mert az börtön és nem wellness hotel
2022. máj. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Mert túl sok kajától hasmenést kapnál és hát a záróizmok hogy is mondjam, könnyen ellazulnak odabent.
2022. máj. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 árokpart ***** válasza:
96%
Azért kaptál csak ennyit, mert a pénzbírságot elzárásra átváltoztatva töltötted a büntetést és szabálysértésért voltál bent. Ez a legesleg enyhébb fokozat, tulajdonképpen egy civil ember vagy aki a pénzbírság helyett az elzárást választottad, magyarán sem előállított, sem őrizetes, sem elítélt nem vagy. Az elítéltekre más kvóta vonatkozik, és ők az EÜ törvényben és a BV törvényben meghatározott élelmezést kapják, nyílván azért mert ők hosszabb időt töltenek bent és ők nem tudnak a helyzetükön változtatni odabent. Csomagot is ritkábban kaphatnak. Ha neked bármelyik hozzátartozód menet közben kifizette volna a bírságodat, akkor azonnal szabadítottak volna. Lényegében egy civil ember vagy "önkéntes vendégként" a BV-ben. Pont ezért marad tiszta az erkölcsi bizonyítványod, sőt még ha pl. egy szélsőséges példát mondok ahol erkölcsi feddhetelenség kell egyébként az is megmarad ebben az esetben , tehát pl. ha ügyész lennél és letöltötted a szabálysértési elzárást akkor abban a pillanatban folytathatnád még aznap a munkádat. Pl. reggel 6-kor szabadulsz az elzárásból, 8-kor már viheted a hivatalod.
2022. máj. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!