Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Milyen bűncselekményt kell...

Milyen bűncselekményt kell elkövetni valakinek, hogy úgy vigyék be a rendőrök, hogy el sem engedik szabadlábra, hanem előzetes letartóztatásba teszik azonnal?

Figyelt kérdés
Én nem akarok elkövetni semmit, csak mik azok a cselekmények, amiknél már el sem engedik a gyanúsítottat? Gondolom, ha valaki széttör egy sörösüveget az utcán, azt garázdasággal megvádolják, de elengedik, viszont ha már valaki fegyveres garázda, azt előzetesbe teszik.

2022. máj. 14. 20:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Súlyos testi sértés.
2022. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pont van egy gyerek, cigány és 6 és fél év börtönt kapott súlyos testi sértésért.
2022. máj. 14. 20:15
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez összetett.


Lopásért is kerülhetsz előzetesbe, és rablással is lehetsz szabadlábon.


Letartóztatás különös feltételei:


A terhelt megszökött, vagy a bíróság, az ügyész, illetve a nyomozó hatóság elől elrejtőzött, vagy szökést kísérelt meg, illetőleg az eljárás során ellene újabb, szabadságvesztéssel büntetendő szándékos bűncselekmény miatt eljárás indult.


Szökésének vagy elrejtőzésének veszélyére tekintettel vagy más okból megalapozottan feltehető, hogy az eljárási cselekményeknél a jelenléte másképp nem biztosítható.


Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén, különösen a tanúk befolyásolásával vagy megfélemlítésével, tárgyi bizonyítási eszköz, okirat megsemmisítésével, meghamisításával vagy elrejtésével meghiúsítaná, megnehezítené vagy veszélyeztetné a bizonyítást.


Megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a megkísérelt vagy előkészített bűncselekményt véghezvinné, vagy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el.

2022. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legtipikusabb a kábítoszer kereskedelem
2022. máj. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4.azért tudod annyira, mert kábítószer bűnöző vagy.
2022. máj. 14. 23:31
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Pont nem. Nem azért szereztem doktorit hogy kábítószerezzek.
2022. máj. 15. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

Látod látod, mondom én, hogy ügyészasszony vagy. Saját magad is írod lefele, hogy "dr." vagy. És akkor tagadod, hogy egyszer milyen privátot írtál nekem, abban leírtál mindent amit tudni kell rólad;) .

2022. máj. 15. 15:05
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Sosem mondtam ilyet. Van doktorim és ismerem a jogszabályokat levike. Csak te kerítettél köré egy ilyen történetet
2022. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!