Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha elvégzem a rendőrségi...

Ha elvégzem a rendőrségi alapkiképzést, de van már egy közgáz diplomám, akkor itt is érvényes, hogy egyből tiszt leszek hadnagyi ranggal?

Figyelt kérdés
[link]

2022. máj. 16. 22:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. máj. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
gondoltam. viszont az igaz, hogy lehet képzésekkel előre jutni? egyébként az rtk-ra szerettem volna járni, csak a szüleim nem engedték, előre vetítették, hogy meghalok, ha rendőr leszek, és nem akarják elveszíteni az egyszem fiúkat. viszont most már 25 éves vagyok, vállalnám a kockázatát ennek a hívatásnak, csak már az rtk-ról lecsúsztam.
2022. máj. 16. 23:48
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tiszti kinevezéshez tiszti végzettség kell. Alapkiképzésen azt tanulod meg, hogy rendfokozatok vannak és nem "rangok".
2022. máj. 17. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen volt átképző, de most már sajnos nem játszik.


Marad a 10 hónapos járőrképző, utána 1 év technikumi átképző, utána már (ha még nem vagy 30 és letelt a próbaidőd és a pk is engedélyezi hogy egyetemre menj), mehetsz levelezőn az rtk-ra.

2022. máj. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2022. máj. 17. 14:28
 6/12 anonim ***** válasza:
Létezik még átképző. Nálunk legalábbis. Papíron. Kolléga 8 évet várt a tiszti rendfokozatára. 8 éve volt neki egyetemi végzettsége, de nem küldték el átképzőre. Másik kollégának megvolt az átképző, ő is 6 évet várt a tisztire.
2022. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ők a 10 hónapos, vagy 3 éves átképzést csinálták?
2022. máj. 17. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ebből adódóan nincs konfliktus, hogy egy 22 éves hadnagy lehet az egyetemnek köszönhetően, aki meg 10 éve melózik még mindig csak zászlós?
2022. máj. 19. 01:35
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy nincs.


Főleg hogy aki fiatal kijön az egyetemről (tisztelet annak a kevés kivételnek), már egyből jobban "tudja" mi hogyan működik, mint a 25 éve ott lévő rendőr.


Nem egy zászlóstól hallom azt, hogy a tisztjelöltnek még a diploma sincs a kezében, de már ugráltatja őket, parancsolgat, csicskának nézi a tiszthelyetteseket, zászlósokat, hogy ő elöljáró, de legalábbis feljebbvaló. De az ilyen nagyon ritka, inkabb az fordul elő gyakrabban, hogy egy tiszt\tisztjelölt meg akarja magyarázni a zászlósnak, hogy ez miért így van, vagy az miért úgy van és hogyan kellene ezeket megcsinálni, mert ő úgy tanulta, ő tud mindent.

A zászlós eközben: 25 év tapasztalat azt mondja, hogy a gyakorlati végrehajtása a közelében sincs annak, amit az utcát sose látott egyetemi oktató tanított. De folytasd kérlek..! :)


Én nke-re csakis úgy engednék felvételt nyerni, ha megvan legalább 5 év utcai tapasztalat.


És az a hely, ahol a tisztek az utcai járőrből kerültek ki, ott sokkal jobb is a munkahelyi légkör.

2022. máj. 19. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, át kell gondolnom a döntést. Igazából a nyelvvizsgapótlék miatt vonzó az őrmester rendfokozat , mert 3 nyelvből is van, és az pont annyival feljebb húzza az fizut, amennyivel már kiegyeznék. De az persze nem kellemes, ha állandóan alárendelnek, csicskítanak, fölényeskednek. Azt hittem egy összetartó, egymást segítő csapatba kerülnék…
2022. máj. 19. 18:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!