Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vám és pénzügyőrségnél meddig...

Vám és pénzügyőrségnél meddig lesz létszám stop a vp és az apeh összevonása miatt?

Figyelt kérdés
2010. szept. 20. 16:44
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Röviden és tömören, kormány ügyekkel foglalom el magam a mindennapokban =)


Mi motivál, hogy vám- és pénzügyőr legyél? A pénz? Vagy kecsegtetőek a szakmai leírások?

2010. szept. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
értem értem hát a családba mindenki pénzügyőr volt szinte :D és kis koromban elég sokat járkáltam apámmal is :) a pénz nem mert az nem lenne túl sok de jelen esetben nem érdekelne ha azt csinálhatom amit szeretek központi járőrszolgálathoz szeretnék majd bekerülni de ebbe az évbe gondolom már marad a létszámstop remélem azért jövőre feloldják :)
2010. szept. 23. 11:08
 13/19 anonim ***** válasza:

Áh így már értem. Igen, ez lett volna a következő, merthogy pénz az elég sovány, ha csak nem okoskodsz... Már pedig mindenki ezt csinálja. Egyébként fiú vagy vagy lány? Mert a nőket előszeretettel súvasztják be irodákba, harcolni kell ám a kitűzött helyért.

Az jó, ha mindenki pénügyőr volt. Kell a protekció. Mostmár a legtöbb állami hatóságnál meg sem hirdetik az állás lehetőségeket, házon belül megoldják, illetve valakinek a valakije módszert alkalmazzák. Ha mágis külsős után néznek, általában hasonló munkakörből érkezettet részesítik előnyben. Szerencsére vagy sajnos, de a civileknek egyre kevesebb esélyük van és lesz bejutni állami szervezetekhez.

2010. szept. 23. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
hát korrupt nem akarok lenni ha bejutok a becsületem többet ér mit egy 10ezres . fiu 22éves így még van időm de remélem azért 2 éven belül sikerül :) szülők nem erőltették h pénzügyőr legyek de én szeretnék . és te jövedékes voltál vagy vámos ?
2010. szept. 23. 12:05
 15/19 anonim ***** válasza:

Nahát. Azt hittem lány. :)

A lányok meg vannak zizzenve manapság mindenféle egyenruhás állásért. Nem is értem... Inkább divatból csinálják, mint hogy hivatásuknak tekintsék. Számomra ezért is elkeserítő, hogy civilek is kezdeményezhetnek.

Nah de. vámos voltam. Vám- és Pénzügyőrség

Pénzügyi és Számviteli Központban dolgoztam.

Szerintem egyébként, ha járőr szeretnél lenni, nem árt valamilyen vámkezelő sulit is elvégezned. Főiskolát pedig bőven elég, ha már bent vagy. Így magasabb rendfokozatod is lesz.

Hát teljesen őszintén megértem, hogy nem eröltetik a szüleid. Az enyémek még bíztattak is, hamar le is léptem :D

De hát ugye kinek a pap, kinek a papné.

Azért sok sikert ^^

2010. szept. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
értem értem :D sok rendőr nő ismerősöm van :D mostanában tényleg sok nő választja a fegyveres testületeket :)határátkelő helyeken is úgy van hogy mindig kell egy nőnek is szolgálatba lenni mert ha meg kel motozni akkor csak azonos neműt lehet főiskolát majd akarok :D hát remélem összejön majd előbb utobb :D köszi :)
2010. szept. 23. 13:40
 17/19 anonim ***** válasza:

Ha konkrétan a Járőrszolgálathoz akarsz menni, akkor kösd fel a gatyádat, - én pedig az elődjénél, a VPŐ -nél dolgoztam egy ideig.

Komoly kihívás lesz, előre megmondom.

-Ha nincs hivatástudat benned, bele se kezdj, - mert önmagadtól fogsz lelépni onnan!

Ha megállod a helyedet, akkor viszont egy nagyon jól felkészített KOMMANDÓS lesz Belőled.

2010. szept. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Kedves idősebb előző kommentelő:) én magam is nő vagyok, és hivatásos állományba szeretnék jelentkezni. A párom VPOP-nél dolgozik, én magam RTF-re jelentkeztem. Anno eü okok miatt nem jutottam be, ami most változott. 13 éve vágyom erre. Szerintem egy nőben is lehet hivatás tudat. Hogy mi mozgatja a nőket? Úgy érzem bennünk is van versenyszellem, eltökéltség, és hivatástudat. én úgy érzem jól megállnám a helyem, és ha kell alulról kezdek mindent. Mindezt azért, hogy egy nagyon jó szakember legyek, és ne ejtsek hibát. én magam is látom, mennyit lehet keresni VPOPnél, és nem értek egyet azzal, hogy mindenki susmusol. nagyon sok alkalom adódik valóban arra, hogy az ember ezt-azt eltegyen, de aki igazán szereti a szakmáját, az nem fogja sosem megtenni.
2010. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A 09-23 13:40 hozzászólás szellemi atyja vagyok.

Nem tudom mire vélni az ezt megelőző hozzászólást - még akkor sem, ha hasznosnak ítéltem meg, - mert nem utaltam sehol arra, hogy a nők alkalmatlanok hivatás gyakorlására, sőt, vannak olyan hivatások, ahol sokkal jobban megállják a helyüket, mint férfi kollégáik.

Példaként említem meg, hogy a légtérellenőrző, híradó alakulatoknál vannak olyan szakterületek, ahol kifejezetten előnyösek a nők adottságai.

RTF, távírász, telefon-, hírközponti operátor...

-Ezek főleg olyan területek, ahol sokszor egy időben nagyon sok felé kell figyelni.

2010. nov. 2. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!