Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanúsított és gyanúsítható...

Gyanúsított és gyanúsítható között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Nézegettem ma a priusz lapomat és van olyan ügyszámú ügy amiben 2019. február 19-én tanúként hlgattak ki, mert 2018. novemberben történt egy bűncselekmény. Tehát 2019. február 19-én hallgattak ki tanúként, emlékszem a nyomozó mondta, hogy biztos én voltam, pedig nem. Abban nem lettem gyanúsított, de az ügyszám és ügy alá oda van írva, hogy "gyanúsítható". Valamelyik rendőr odaírta. Amihez gyanúsított van írva, abban mind a 6 ügyben gyanúsított is lettem. Mi tehát a fent leírt két szó között a különbség?

2022. aug. 4. 21:59
 1/3 Fsms ***** válasza:
100%

Levike mit tettel megint?

Gyanúsított büntető jogi kategória, gyanúsítható egy megjegyzés a rendőr részéről, hogy szerinte te követted el.

2022. aug. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ahogy az #1-es írja, a gyanúsított már egy jogi be. kategória, a gyanúsítható meg egy belső megjegyzés ha esetleg előadót vált az ügy, akkor az új nyomozó képben legyen ha ismét előkerül az ügy (pl. új információ, tény merül fel akár egy másik ügyből kifolyólag).
2022. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi esze van levikének :D megint nem szedi a felírt gyógyszereket
2022. aug. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!