Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr képzés 2 évről 10...

Rendőr képzés 2 évről 10 hónapra csökkent?

Figyelt kérdés
Rendőr szeretnék lenni, főleg így, hogy most lerövidült a képzés és már fizetés is jár érte. Jól emlékszem, hogy régebben még 2 év volt a rendőr képzés és alig kaptak pár tízezer forintot a képzés alatt, míg most már az első hónaptól jár fizetés és csak 10 hónap a képzés? Valaki tudna róla mesélni milyen? Pontosan mekkora a fizetés a képzés alatt? Mennyi a próbaidő? Képzés befejezte előtti leszerelésnél van valami kötbér, hogy vissza kell utalni a fizetést?

2022. aug. 15. 23:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
86%

"talpraesett, önbecsüléssel, értékekkel rendelkező ember nem megy rendőrnek"


Már megint a burkolt utalás, hogy a rendőr "csak bírsagolni tud".


Nézel mostanában híreket, hogyan veszi el a kést a rendőr a hülyétől az utcán? Szabadnapos rendőr hogyan éleszt újra valakit?

Hogyan csípi el az ittas, közveszélyes sofőrt, aki ha nincs előállítva, lehet hogy pont neked okoz halálos balesetet piásan?



Igen, néha szoktak trafizni.

Igen, ha szabálysértést követsz el, megbüntetnek. valami újat mondtam ezzel?


De ja, hülye aki rendőrnek megy. Ki az, aki jót akar tenni az embereknek?

2022. aug. 23. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 Waff ***** válasza:
51%

Nem értem honnan jött ide a trafizás? Egyetlenegy válaszban sem lett megemlítve....na mind1.

De a trafizással sem lenne baj, szerintem nem az a baja a többségnek hogy trafiznak, hanem az hogy másra teljesen alkalmatlanok.

, hogyan veszi el a kést a rendőr a hülyétől az utcán? Szabadnapos rendőr hogyan éleszt újra valakit?


Hogyan csípi el az ittas, közveszélyes sofőrt, aki ha nincs előállítva, lehet hogy pont neked okoz halálos balesetet piásan?"


Ooh...bárcsak egyetlenegyszer hallanánk ilyent, vagy hogy bármilyen TÉNYLEGES bűnözőt elfogtak....vagy csak úgy simán néha megoldanának valamilyen bűnügyet... (nem, a tilosban pecázó 13 évesek "lekapcsolása" bocs, de nem számít annak).


"Ki az, aki jót akar tenni az embereknek" Vannak ilyen emberek, de sajnos nem a pribékek közt. Én inkább azt látom hogy félanalfabéta, legtöbbször még köszönni sem tudó, kissebbségi komplexusban szenvedő vérpistikék, a minimális hatalomtól megrészegülve, az életben ért sérelmeikért akarnak valamiféle revansot venni a környezetükön, vagy úgy "amblokk" a társadalmon. És ez nem jó.

Értem én hogy iskolázatlanok, meg rossz a kiképzés stb...de bakker, ezeket nem lenne szabad kiengedni az utcára.

2022. aug. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Ebben egyet értek veled,. valóban van pár nárcisztikus, hatalommániás, pszichopata rendőr. Ezt aláírom, ismerek is ilyeneket személyesen.

De nem kéne általánosítani, mert nyilván - ahogy írtad is - vannak normális értékrenddel rendelkező zsaruk is.

És ahány rendőrt ismerek (rengeteget), szerencsére még a jószándékúak vannak többségben.

2022. aug. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
76%
A trafizás csak példa volt, mert aki azt mondja, hogy normális ember nem megy rendőrnek, általában erre gondol elsőre, hogy csak trafizni meg büntetni tudnak.
2022. aug. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt még soha gondom rendőrrel.

Velem mindig kedvesek, udvariasak, segítőkészek.

2022. aug. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Waff ***** válasza:
0%
Gondom nekem sem volt velük soha, a legjobb messze elkerülni őket, sosem kellett fizetnem büntetést sem. Én csak mint állampolgár aki a többi dolgozó emberrel együtt eltartom őket, azt látom hogy alkalmatlanok a feladataik ellátására, teljesen képzetlenek, korruptak. Hadd legyen már annyi jogom, hogy én mint "alkalmazójuk" hangot adhassak jogos nemtetszésemnek.
2022. aug. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
75%

Jajj.

Hát ez baj.

Nem vagy az alkalmazójuk.

Az állam az, nekik kell megfelelniük.

Nem neked dolgoznak, hanem érted.

Ugyanez érvényes a pedagógusokra, a buszvezetőkre, stb...

2022. aug. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 Waff ***** válasza:
0%

Bizony, nekünk állampolgároknak kellene megfelelniük elsősorban, és csak másodsorban az államnak.

És addig amíg mi állampolgárok fizetjük őket, addig minket kell(ene) szolgálniuk. Mint ahogy nekem is első sorban a munkaadómnak kell megfelelnem.

Mivel az államot is mi, dolgozó, adófiető polgárok fizetjük (nem, nem a felhőkből pottyan le a pénz, hanem mi termeljük ki).

2022. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Nagy különbség van a között, hogy érted dolgozik, vagy neked.


De nem hibáztatlak, sokan nem látják a különbséget.

2022. aug. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Waff ***** válasza:
51%

Valójában az a legnagyobb probléma, hogy sem nekünk nem dolgoznak, sem értünk.

Inkább azt kellene megérteniük hogy a rendőrség mint állami apparátus elsősorban a polgárokért van (lenne), nem pedig a polgárok vannak a rendőrségért.

Egy példa, pl szőrén-szálán eltűnik a kerékpárod, mit teszel? Hülyeség már feljelentést is tenni, falrahányt borsó. Sajnos a mai helyzet az, hogy általában előbb van meg (ha egyáltalán előkerül) a bicaj ha mondjuk kiposztolod a helyi facebook csoportba, minthogy a rendőrség megtalálná. Eleve csak időrablás már az eltűnést/lopást bejelenteni, mert a kutya nem fog vele foglalkozni. Komolyabb eseteknél állítólag "nyomozgatnak", ügyet nyitnak, de az elkövető 99%-ban sosem lesz meg, egy idő után ügy lezárva. Most ezek csak kiragadott példák, de sajnos kb ez kb így történik. Egyrészt egyszerűen nem teszik a dolgukat, másodrészt ha akarnának is csinálni valami, szegényeknek a nagy többsége olyan szintén alkalmatlan, hogy az már fáj.

2022. aug. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!