Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha gyanúsított leszek, onnanto...

Ha gyanúsított leszek, onnantol megyek előzetesbe?

Figyelt kérdés
Két hónapja Szombathelyről elloptak egy 7 milliós elektromos kocsit. Hogy ki lopta el nem tudni, csak tippelnek a rendőrök. Négy személy van, köztük én is, akit tanúként kihallgattak és mind a négyőnknek mondta a rendőr, hogy "vallja be, ha maga volt, inkább most és nem lesz belőle nagy baj, minthogy kesőbb kiderüljön, hogy mégis maga volt". Én nem vallottam, nem én vittem el a kocsit, de a rendőrasszony ügy kelel minket, négyönket mint aki allal van, hogy közülünk a tolvaj valaki. Annyit sikerült megállapìtani, hogy augusztusban Sopronban egy orgazdának másfélmillióért eladtak egy tökugyanolyan kocsit. Nos 2x hallgattak meg tanúként, ha esetleg gyanúsított leszek, akkor tuti előzetesbe tesznek, vagy nem feltétlenűl? Büntetlen előéletű vagyok.
2022. okt. 7. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Levikém, tipp alapján nem szoktak senkit lecsukni. Valamit csak elkövettél. :)
2022. okt. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyanúsítás önmagában annyit takar, hogy kihallgatnak, de már nem mint tanú, azt hantázol amit akarsz, kivéve, hogy nem vádolhatsz senkit hamisan.

Kérhetsz ügyvédet is vagy hívhatsz, ha ismersz.

Gyanúsítás után ,,rabosítani" fognak, ami nem zárkába zárást jelent!

A rabosítás annyit jelent, hogy bevisznek a rendszerbe, azaz lefényképeznek, ujj lenyomatot vesznek, magasságot mérnek, ilyenek.


Őrizetbe vétel illetve előzetes akkor van, ha fenn áll a veszély, hogy megszöksz, újabb bűncselekményt követsz el vagy meghiúsítod a nyomozást bizonyítékok eltüntetésével.

Őrizetbe vétel= rendőrség rendeli el, maximum 72 óráig tarthat (ebbe az időbe beleszámít az előállítástól a leíróban eltöltött idő is, ami max 12 óra lehet)

Letartóztatás, régebben előzetes: az őrizetbe vételt követi, ezt az ügyészség indítványára a Bíróság rendeli el.

Ennek időtartama először 1 hónap ami hosszabbítható.

Ebbe beleszámít az őrizetbe vétel időtartama is... illetve az előzetesben töltött idő beleszámít az ítéletkor kiszabott letöltendő börtönbüntetés idejébe is.

2022. okt. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2022. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Am. a gyanúsításhoz nem feltétlen kell előállítás... simán idézhetnek levélben... az 1. gyanúsítotti kihallgatás után van a ,,rabosítás", aztán mehetsz az utadra.


Mondjuk az én esetemben egy sima zaklatási ügynél a rendőrség úgy érezte, hogy szükség van 6 járőrre meg 2 autóra is... meg a szomszédok előtt rám kellett törniük az ajtót... most 2,5 év után kiderült, hogy amivel gyanúsítottak azt nem követtem el. Sok hűhó a semmiért!

2022. okt. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1. Ez a név honnan a csudából pattant ki a fejedből, mert engem nem úgy hívnak. 2. Köszönöm a részletes válaszod. 4. Egy zaklatási ügy más mint egy különösen nagy értékű lopás.
2022. okt. 7. 20:44

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!