Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire jó a 10 hónapos...

Feketeruhasember kérdése:

Mennyire jó a 10 hónapos rendőr járőr képzés?

Figyelt kérdés
Elvileg ezzel fel lehet tölteni a rendőri állományt és ellensúlyozni a le szerelési hullámot. Nem tanulnak annyi ideig mint egy 2 éves rendes rendőri képzés szóval sokkal előbb kerülnek az utcára. Rendfokozatban viszont nem lehetnek elő csak adott járőr pozícióban lehetnek és később még tanulniuk kell.
2022. okt. 24. 14:55
 1/4 MDaniel98 ***** válasza:
76%
Ez szerintem max egy gyorstalpalónak lenne jó és abban sem vagyok biztos, hogy ez a megfelő mód az állomány feltöltésére, meg ha nem akarnak az emberek rendőrnek menni, akkor gyorstalaplóra sem akarnak majd menni.
2022. okt. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Előnye: már az elején arra a helyre kerülsz, ahol dolgozni szeretnél (1,5-2 éves képzés után az állomány 60-70%-a oda megy, ahol éppen létszámhiány van, akár a lakhelyétől 300 km-re is akár).


Többet vagy utcán, hamarabb beletanulsz, hogyan kell rutinosan intézkedni.


Kettős jogállású vagy, fizetést és ösztöndíjat is kapsz.



Hátrány: nagyon a lényeget, a legfontosabbat tanuljátok csak.

Egy csomó 10 hónapos azzal a dumával jön, hogy "Mi 10 hónap alatt megtanuljuk azt, ami a technikumosoknak 2 év kell!" hát ez nem teljesen így van. A 2 évesek részletesebben, jobban témába mélyedve tanulnak, ezáltal jobban érteni fognak a dologhoz. Amíg a 2 éves mondjuk tudja definiálni és beszélni az adott tényállást, addig a 10 hónapos ugyanazt csak felsorolás szinten tudja elmondani, kissé vázlatszerűen.


Ez talán elsőre előnynek tűnik, hogy kevesebbet kell tanulni, de hosszú távon hidd el, hogy rosszabb...


Amit fentebb írtak: nincs előrelépési lehetőség, 1 pozícióra vagy alkalmas, illetve előbb-utóbb megcsináltatják a 2 évest is veled.

Képzés végén nem bizonyítványt, csak egy oklevelet kapsz. Nem szakmád lesz, hanem rész-szakképesítésed, amit nem tudsz felhasználni egy csomó mindenhez.


A 10 hónaposokat rengeteg helyen lenézik, mind a kollégák, mint a vezetőség.


Amint beiratkozol, már próbidős őrmester vagy. Kapsz jelvényt, Rendőrség feliratú pólót, felszerelést.

Ez lehet hogy az utcán jól néz ki, de az állampolgár nem fogja tudni, hogy te még egy rendőrségről fogalma sincs ember vagy, vagy pedig egy 5 éve r.őrm. És hidd el, úgy fog hozzád állni és úgy fog viselkedni, mint egy már valódi rendőrrel. És abban nincs köszönet. Rohadt ciki úgy intézkedni, hogy "hát hölgyem/uram, bocsánat, én ezt még nem tanultam, nem tudom mit csináljak".


Aki nem család mellett, 25 éves kor felett kezdi, azt nem értem, miért a 10-est választja. 1 év már nem oszt, nem szoroz, mégis sokkal jobban jársz a végén. Tudom, az elején írtam, hogy átrendelhetnek akár 3 megyével arrébb is, de ha jól tanulsz, és egy bizonyos átlag felett teljesítész az első év végéig, akkor tudsz maradni a lakhelyed megyéjében. Csak igen, ehhez meg kell dolgozni.



Hosszú távon mindenképp a 2 évest ajánlom.

2022. okt. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
29 éves vén phasz vagyok tehát a 2 éves nekem nem játszik.
2022. okt. 24. 17:28
 4/4 anonim ***** válasza:
76%

A 10 hónaposokat azért sok helyen jobban szeretik mint a két éveseket. Több helyről ks hallottam már. Csupán annyi, hogy a két éves képzésekre 18-20 év körüliek járnak akik nagyon bolondok. Elöljárónak sem tisztelegnek meg semmi. Konkrétan végig bulizzák a sulit. Én konkrétan hánytam a viselkedésüktől. Nem a képzéssel van baj, hanem a generációval. A 10 hónaposok közt többnyire 25 felett járnak és még értelmesebbek. Hiába tudnak kevesebbet mégis jobban helyt tudnak állni. Szóval mindkettő jó és rossz is. Van két hónap gyakorlat ahol betanítanak. Ha az alapokat betanulod akkor nem lesz gondod. Ösztöndíjatat nem kaptunk csak az eredeti fizut ami jelenleg bruttó 383 ezer.

A 10 hónap után majd egy kis idő elteltével vissza küldenek a suliba, hogy elvégezd azt amivel olyan lehetsz mint egy két éves. Csak nem kell még egy évet bent lenned a suliba, csak egy hónapot. A 10 hónaposnál max járőr vezető lehetsz és főtörzsőrmester. A két éveseknél én úgy hallottam az ezredestől, hogy a legjobb 3 tanuló választhatja meg, hogy hol szeretne dolgozni és milyen területen. Viszont ők is max zászlósok lehetnek majd, ami nem sokkal több mint egy sima őrmester. Kb ugyan az, csak a fizetés több kicsit.

2022. okt. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!