Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy helyszínről több személytő...

Egy helyszínről több személytől lopás is üzletszerűség?

Figyelt kérdés

Ha egy tolvaj bemegy pl. egy sportcsarnok öltözőjébe és nem egy személy, hanem az összes személy pénztárcáját kirámolja, az már üzletszerűség? Vagy ha egy helyszínen többektől lop, az nem üzletszerűség, csak ha elmegy egy másik helyre és onnan is lop az az üzletszerűség? Hogy van ez?


bb alpontos lopási minősítés amúgy.


Elòre szólok, hogy ne kövezzetek meg, én nem tervezek lopni, csak érdekelnek ezek a minősìtések.



2022. nov. 2. 21:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Levike,te már ipari mennyiségben lopsz,mész a börtönbe.
2022. nov. 2. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nézd! Én is toltam régen. Volt, hogy középiskolás lányok edzettek az egyik sportcsarnokban, én meg az összesnek elloptam a pénzét a pénztárcából. Természetesen ezt a a rendőrség egyesítette a poffice ügyhöz és emiatt is voltam ben a börtönbe 8 és fél hónapot.
2022. nov. 2. 22:39
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Az a baj hogy állandóan kiengednek gyuluska.
2022. nov. 2. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Leírás alapján ez 1 bcs.


De te vagy a szakember, Miszter "bb alpontos" (itt felnevettem, ez aztán fontos infó volt a kérdés szempontjából!)


Tök jó hogy kinyálaztad a Btk-ból hogy hányadik pontja a minősített esetek felsorolásából, csak a Záró rendelkezésekig már nem sikerült eljutnod, ahol az üzletszerűség definíciója is leledzik.


Gyakorolj még Gyula, így sosem lehetsz védőügyvéd, vagy nyomozó!

2022. nov. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2-es saját kommentemet kiegészíteném azzal, hogy amit írtam, hogy miket követtem el, az nem dicsekvés, hanem én őszíntén nyiltan vállalom mit csináltam. Hiszen férfi ember vagyok és egy férfinak egyenes embernek kell lenni. Azért engem a független bìróság elítélt és 8 és fél hó bentléttet leültem a büntetésem. Sajnos mocskos dmber voltam, avagy mocskos dolgokat csináltam, de most tiszta lappal kezdtem és nem követek el semmi bűncselekményt. Csak ugye én nézegetni szoktam a sajtóban a bűncselekményeket és eszembejut néha, hogy hogy is minősítik.



Nézd #4-es interneten is fent van a btk, nekem is ki van nyomtatva, kinyomtattam, hogy átláthatóbb legyen, meg a lopás üzletszerűség smit én is elkövettem régen, a nyomozati anyagban, vádiratban, ítéletekben le van írva. Bármikor ránézhetek itt neten is a nyilvános btk-ra meg bárki, csak most nem akarok belenézni, meg az én btk jegyzetemet sem nézni, meg a régi bűnügyi papírjainat sem.

2022. nov. 3. 00:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Visszamész levike. A rablásból biztosan
2022. nov. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Üzletszerűség minősítő körülménye a lopásnak, ami annyit jelent, hogy amit ellopott azért lopta el, hogy azt később eladja, el is adja
2022. dec. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!