Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezt az eljárási formát át...

Ezt az eljárási formát át tudnák venni a magyar rendörők ami Amerikában van?

Figyelt kérdés

Látod ők nem habboznak ha kell lőnnek abban a pillanatban

https://www.youtube.com/watch?v=eJoAWmmY9k0


2023. jan. 14. 00:41
 1/8 A kérdező kommentje:
Igy kéne itt is tudják a bünőzök ki a Főnök
2023. jan. 14. 00:43
 2/8 anonim ***** válasza:
16%
Igazad van egyébként. Remélem a mostani eset miatt átgondolják ezt a dolgot itthon is végre.
2023. jan. 14. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A rendőr kutya jó volt és ügyes és jól tud harapni is
2023. jan. 14. 00:55
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Chicagóban 600 emberölés történik évente, Budapesten 30, a lakosságszám nagyjából azonos.

Úgyhogy igen, persze. Majd ha nálunk is szabad fegyverviselés lesz.

2023. jan. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A rendor meg eleg rendes volt a sraccal jo nem bantalak csak viselkedj szepen fogadj szot de ha mar el akarja lopni a rendor autot azt mar nem hagyhatja annyiban akkor ez van

En szoltam hogy allj le de nem hallgattal a szep szora

2023. jan. 14. 01:22
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezerszer jobb rendszer, ami nálunk van.

Ami most történt az tragikus, de indulatból ne akarjunk már rosszabb irányt venni.

2023. jan. 14. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%

#4


Csakhogy Chicago-ban ugyanolyan, ha nem szigorúbbak a fegyver jogszabályok, mint Magyarországon. open carry(látható viselés) tiltott, autóban hordani tiltott. concealed carry(rejtett viselés) engedélyt lehetetlen beszerezni, mert annyi ideje és pénze nincs senkinek, hogy átmenjen a procedúrán, ami nem mellesleg kirívóan alkotmányellenes törvények bevezetésével volt létrehozva. De amúgy nem a fegyverviselésről szólt a kérdés, hanem olyan fegyverhasználati rendszabályok/rendőri intézkedések bevezetéséről, amit az amerikai rendőröknek alkalmaznak. Annak a 630 emberölésnek és 2600 lövöldözésnek a 80%-a bandaháború miatt történik nem mellesleg, akik illegálisan szerzik be a fegyvereiket, tehát a fegyverviselés/tartási jogszabályok megszorítása semmit nem segít a problémán. De mint említettem nem erről szólt a kérdés.

2023. jan. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Előző vagyok, de gondoltam azért ha már pofázok valakinek megválaszolom a kérdést is.


Szerintem is sokkal célszerűbb lenne. Nem akarok fotelrendőr lenni, de véleményem szerint sem készítik fel úgy a magyar rendőröket ilyen helyzetekre olyan oknál fogva szimplán, mert 'kevés eséllyel' fog bekövetkezni. Nem azt mondom, hogy le se szarják, de sokkal kevesebb időt fordítanak arra mint kéne. Tehát 3 elviekben alaposan kiképzett rendőr egy hívásra kimegy, ahol egy támadó erőszakosan beszakította/betörte egy lakás ajtaját, majd elkezdenek dulakodni. Az ember alaposan kivan gyúrva ezért nehéz leteríteni, ezt még értem. De egy erőszakosan viselkedő ember, aki a zsebében motoszkál, vagy nem létható helyen tartja a kezét alapból kérdéses, tehát nem kéne 10m-en belül lennie a rendőrnek, hogy legyen idő szolgálati fegyvert előhúzni ha neki akarna menni a támadó akármelyiknek is. Ennyivel meg lehetett volna akadályozni. Vagy ha nem engedelmeskedik a parancsokra, akkor sokkoló elő(márha van egyáltalán) és felsőtestre elsütni(feltéve, hogy nem volt az emberen vastag ruhadarab), majd megközelíteni, megbilincselni, megmotozni és elvenni a kést.

2023. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!