Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Sokat segítene Magyarország...

Sokat segítene Magyarország közbiztonságán az, ha újra annyi joguk lenne a rendőröknek, mint Kádár János idejében?

Figyelt kérdés
Régen tisztelték a tisztességes dolgozó magyar emberek a rendőröket, de féltek tőlük a bűnözők. Ma a rendőrök félnek a bűnözőktől (utóbbiaknak több joguk van, mint a rendőröknek).

2023. jan. 20. 22:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
59%

Természetesen. Én annak idején ismertem egy rendőrt akinek Templár volt a beceneve. Az ha sötétedés után meglátott az utcán egy cigányt úgy elverte mint lovat, aztán bevitte éjszakára. Ha meglátták a cigányok úgy ugráltak át a kerítésen hogy még szaggatták is azt kifelé. De volt is rend meg fegyelem.


Ezek a mai rendőrök meg egy kalap fossal egyenértékűek.

2023. jan. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Egy olyan országban, ahol a belügyminiszter az ország legnagyobb bűnözője, ne csodálkozz rajta, hogy a rendőrök a kalap fossal egyenértékűek, vagy hogy a törvény a bűnözőt védi.
2023. jan. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én visszasírom a Kádár korszakot, akkor voltam fiatal és szerettem ebben az országban élni. Most csak azt látom, hogy a tanult fiatalok utálnak itt lenni és külföldön tervezik a jövőjüket.
2023. jan. 20. 22:34
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Te nem a Kádár korszakot sírod vissza, hanem mindazt az énedet, amire már nem vagy képes.


Nem, az segítene sokat az ország biztonságán, ha néhány emberrel kevesebb lenne a kormányban. Elsősorban egy, esetleg kettő, a többi magától széthullana.

2023. jan. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%
A probléma az, hogy ha a rendőr gumibotozhat, akkor nem csak a cigányokat fogja. Régen az ellenzékieket is gumibotozták, ugyebár.
2023. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 árokpart ***** válasza:
93%
Most sincsen kevesebb joguk a rendőrségről szóló 1994-es törvény (ez az irányadó) alapján . Csak ha nem muszáj nem használják ki teljesem ezeket a jogköröket az intézkedés során.
2023. jan. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem is a fiatalságodat sírod vissza, nem a Kádár korszakot.

Egyébként sok volt a túlkapás, ne essünk át a ló másik oldalára.

2023. jan. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

Árokpart, azért régen, amikor a falubolondja a rendőrt szemtől szemben elhordta mindennek, játszotta az eszét, akkor jogosan kapott két nagy sallert szerintem.


Ezt már nem tudod az RTV miatt megcsinálni.

2023. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

8: plusz aki nem tetszett a rendőrnek, az is kapott egy pofont csak úgy


Ha a rendőr pofozhat büntetlenül, akkor téged is megpofozhat majd, ha olyan kedve van.

2023. jan. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Engem, miért? Vagy egy községen belül nem volt felképeletlen ember akkoriban?
2023. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!