Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A magyar törvények szerint,...

A magyar törvények szerint, ha egy személy tudja egy társaságról, hogy drogoznak, de azt nem jelenti a rendőrségen, lehet belőle baja?

Figyelt kérdés
Tehát, ha én tudom, hogy egyesek rendszeresen használnak drogokat, (én nem használok), és később lebuknak, majd kiderül, hogy én tudtam róla, akkor velem mit tehet a rendőrség?
2023. febr. 7. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Semmit.

Kiemelt bűncselekmények feljelentésének elmulasztása büntetendő.

Így van terrorizmus/emberrablás/állam elleni bűncselekmény feljelentésének elmulasztása bűncselekmény.

De hogy drogozik a szomszédod, azzal kapcsolatban nincs semmilyen kötelezettséged.

2023. febr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 árokpart ***** válasza:
100%
Nem nem származhat problémád belőle. Magyarországon egyedül az államellenes bűncselekmények tudomásra jutása esetén van automatikusan feljelentési kötelezettség még a közvetlen családtag sem kivétel ez alól. Most ne azt hidd és ne úgy értsed, hogy ha pl. valaki utálja a rndszert és a kormányt és tüntetést szervez azt jelenteni kell, hanem mint pl. a Budaházy ügy, Posta Imre ügy és ehhez hasonlók. Semmilyen más esetben nem vagy köteles jelenteni semmit.
2023. febr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


Ez most megnyugtatott.

2023. febr. 7. 22:38
 4/6 A kérdező kommentje:

#2


Hát igen, az a baj, hogy a rendőrséggel kapcsolatos törvényeket nem ismerem.

Szóval nem tudom, mi kötelező, és mi nem. De így már valamivel tisztábban látok.

2023. febr. 7. 22:40
 5/6 árokpart ***** válasza:
Nincsen semmi baj. Egyébként minden demokratikus országban ez a gyakorlat.
2023. febr. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

8-12 évnyi iskola alatt vajon miért nem tanítják azokat a kötelezettségeket, amiket minden 18. életévét betöltött magyar állampolgárnak kötelezően ismernie és betartania kell(ene), valamint azokat a jogokat, amikkel élhet(ne) élete folyamán?

(költői kérdés volt)

2023. febr. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!