Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Visszaesőként 4 és fél évet...

Visszaesőként 4 és fél évet is kaphatok?

Figyelt kérdés

Január végén egy nap egy rendbeli lopást követtem el, gyanúsított vagyok. Előtte való nap is 3 lopást követtem el 3 nőtől zumbaóráról.

De csak az 1 rendbeli lopás vétséggel vagyok meggyanúsítva. Gondolom megleszek az előttevaló napikkal is. Ez így üzletszerűség lesz, de hátha nem. Esetleg, ha mégis üzletszerűen elkövetett lopás bűntett miatt leszek meggyanúsítva, akkor 3 hónaptól 3 évig terjedő szabadságvesztéssel lesz részemre büntethető az ügy, vagy mivel visszaeső vagyok, a felével emelkedik és 4 év 6 hó lesz a max kiszabható büntetés számomra?


Normális választ kérnék, esetleg hozzáértőktől.



2023. márc. 4. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Remélem. És azt is, hogy jó köcs ögöt csinálnak belőled.
2023. márc. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én keveslem. Az ilyen notórius bűnözőket minimum 10 évre bevégnám.
2023. márc. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Előtte való nap is 3 lopást követtem el 3 nőtől zumbaóráról.

De csak az 1 rendbeli lopás vétséggel vagyok meggyanúsítva. Gondolom megleszek az előttevaló napikkal is."



Így már biztosan. Kösz az infót Gyuluska.

2023. márc. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Most Gyuszi is van, meg Levike is? Tesók ezek, vagy mi? :D
2023. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 DK-s ***** válasza:
100%

Btk 459. § (28)


Üzletszerűen követi el a bűncselekményt, aki ugyanolyan vagy hasonló jellegű bűncselekmények elkövetése révén rendszeres haszonszerzésre törekszik.


Tehát egyértelműen üzletszerűen követted el.



A visszaesőre vonatkozó kérdésedet nem értem.


Visszaeső csak az lehet, aki jogerős bírói ítéletet követően követ el újabb bűncselekményt. Azt megelőző elkövetés esetén bűnhalmazatról beszélünk.

2023. márc. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#3


"Így már biztosan. Kösz az infót Gyuluska."


A rendőrség tisztában van azzal, tudják hogy előttevaló nap is loptam 3 nőtől. Mondta is a nyomozó. De azt mondta, hogy most csak a dolog elleni erőszakkal elkövetett büfés lopással leszek meggyanúsítva, de a jegyzőkönyvbe beleírja, hogy előttevaló nap is loptam másik iskolából 3 nőtől, viszont azzal majd a későbbiek folyamán leszek meggyanúsítva,,mert még ott a nőket is ki kell hallgatni.

Tehát az előttevaló napit is tudják.

2023. márc. 5. 00:28
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Vissza kéne vezetni a kézlevágást lopásért. Egyiket lekapják, aztán soha többet nem lop az ember, mert utána a másik jön. :)
2023. márc. 5. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor a gyuluska félék seggébe beleszáradna a szar, és bűzlene az világ. De legalább messze elkerülnék őket már csak a szaguk miatt is.
2023. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4-es, Levike=Gyula. Melyik volt amúgy a karcagi eset?
2023. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!