Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A rendőrség kiérkező két...

A rendőrség kiérkező két járőre mulasztást követett el, jelenleg a Alapjogokért Biztosánál van az ügyem, mivel feljelentettem a két rendőrt. Szerintetek ez a két rendőr viselkedése helytálló volt?

Figyelt kérdés

Tegnap értesítettem a 112-es segélyhivóközpont diszpécserét arról, hogy a police.hu által feltett felhívások között 2022 októberében elkövetett többszázezer forintos kamera rongálás kapcsán felfedezni véltem azt a személyt aki a police.hu által feltett képen szerepel. Vagyis amit feltettek a police.hu-ra, az a személy van a vasútállomás környékén. A járőrök perceken belül a helyszínre értek, melynek kapcsán igazoltatták a bűncselekmény elkövetésével megalapozottan gyanúsítható személyt. A helyzet az, hogy a police.hu képen szereplő személy megegyezik az általam bejelentett személlyel (jó minőségű volt a kamera kép) ennek ellenére hagyták elmenni. A rendőr olyan kifejezéseket használt hogy: Valótlan bejelentést tettem, illetve hogy idézem: ő ezt a mocskos büdös húgyos koszos hajléktalant nem teszi be a gépkocsijába. Tény és való hogy a hajléktalan személy 2 méterről bűzlőtt, azonban az sem járható út hogy a bűncselekményt elkövető személyt aki 2022 októberében elkövetett egy többszázezer forintos rongálásos bűncselekményt hagyják szabadon menni.


Idézem az ő szavait: ,,De a rendszer szerint nem ő az"


Ebben két dolgot látok, egyrészt arról van szó hogy azért nem a rendszer szerint ő van képen, mert nem akarták beültetni a rendőr autóba (ezzel elismerték hogy nekem van igazam) másfelől, pedig valóban nem ő van a képen (kötve hiszem, hiszen ő van a képen és többen is megerősítették) de tegyük fel hogy nem ő követte el, akkor hogyan került fel a police.hu-ra ennek a személynek a képe? Mert ez nagy nyilvánosság előtt elkövetett személyiségi jogok, illetve képmáshoz fűzödő jogok megsértése, mivel engedélye és beleegyezése nélkül rakták fel a képét. De mint írtam a képen egyértelműen ő van, vannak tanúk akik szintén megerősitik az állításomat, illetve az egyik rendőr csendben sunnyogva hallgatta végig amit mondtam, ezáltal saját maga is elismerte hogy igazam van. Nem beszélve arról hogy ehhez ügyhöz van egy ügyszám, melyhez tartozik egy úgy előadó aki feltételezésem szerint mai napig nyomozást folytat az elkpvető után, ez a két járőr pedig ezáltal hagyta szabadon hagyni, illetőleg saját feljebb való munkatársa munkályát nehezítette meg. Fentiek tekintetében a két rendőr páros véleményem szerint súlyosan megsértette a rendőri hivatásban foglaltakat, erkölcstelenül és példátlanul járt el ami alapján feljelentést tettem mivel a rendőrök mulasztást követtek el. Mi a véleményetek? Kíváncsi lennék rá.



#panasz #bűnöző #mulasztás #Feljlentés, rendőri intézkedés #Hivatás, erkölcstelen,
2023. márc. 18. 19:29
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Egy térfigyelő kamerát rongált meg? Akkor hős.
2023. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lexarnám, ha látnék egy embert, hogy térfigyelő kamerát rongált és fent vsn police oldalon. Biztos, hogy ha személyesen látnám, nem hívnék rendőrt. Akik feltették, mármint a rendőrség a fényképét, nyomozzák ki ők. Nagyon ráérsz kérdező. Inkább fogj egy nőt, költözz vele össze, csinálj neki három gyermeket, dolgozz, aztán 10.év múlva lelép a nő, fizesd a gyerektartást stb. Ahogy ma divat. Ne ilyen marhaságokal foglalkozz!
2023. márc. 19. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 Te hulye vagy!!
2023. márc. 19. 04:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Jogos a feljelentés, ha körözés indult, és a személy állapotára hivatkozva mulasztották el az elfogást az valóban nem helytálló.
2023. márc. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen ma jelentettem fel a két rendőrt
2023. márc. 19. 21:27
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos az általam bejelentett személyt egylrtelműen felismertem és több tanúval tudom bizonyítani hogy a képen látható férfi megegyezik az általam bejelentett személlyel. Itt arról van szó hogy higénisi okokra hivatkozva nem vitték be, hol ott pontosan tudják hogy egy és ugyanaz a személyről van szó. Innentől kezdve kit néznek hülyének a rendőrök? Természetesen itt rendőri mulasztás történt,mely alapján megtettem a feljelentést a két rendőrrel szemben.
2023. márc. 20. 17:06
 7/8 anonim válasza:
Már nem azért ember, de száradjon le a spicli vamzer pofád. Nem elég hogy valakire ráhívod a rendőrséget mert hasonlít valakire, de miután kiderül, hogy te vagy a hülye még a rendőrt is becsulázod akihez te fordultál segítségért? Remélem megb*sznak becsületsértés és rágalmazás miatt. Ha ilyen gondod van ilyenkor anyádat hívd ne a 112-t
2023. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mi a véleményetek? Kíváncsi lennék rá."


Az, hogy orvosi eset vagy, te szerencsétlen!


Hogy nem tudsz dolgokat, az a kisebbik baj, de hogy még a f@szságaidat érvényesíteni akarod, na ez már nagyobb baj!



"Ebben két dolgot látok, egyrészt arról van szó hogy azért nem a rendszer szerint ő van képen, mert nem akarták beültetni a rendőr autóba (ezzel elismerték hogy nekem van igazam)"


Nem semmi agymenésed van, mester!


Nem gondolod, hogy a rendőr nálad jobban meg tudja ítélni, hogy aki előtte áll, az, hasonlít - e az egyébként körözött személyre?

Nem ezért nem akarták beülteni azt autóba, hanem , mert ilyenkor nem is kell!!!! Az ilyen előállított személy esetén - már ha előállítják - más az eljárás.



"másfelől, pedig valóban nem ő van a képen (kötve hiszem, hiszen ő van a képen és többen is megerősítették) de tegyük fel hogy nem ő követte el, akkor hogyan került fel a police.hu-ra ennek a személynek a képe?"


Mert körözik, b...meg, valamiért, ENNYI!

Az, hogy Te mit hiszel, az nem lényeges egy hatósági eljárásban.

A bizonyíték, viszont fontosabb.

Az nem bizonyíték, hogy "felismertél" egy weboldalon valakit, aki hasonlított valakire....

Na a rendőr meg személyesen is látta, azt, akit Te "felismertél" ! szerinted, kinek van több esélye megítélni a valóságot?



"Mert ez nagy nyilvánosság előtt elkövetett személyiségi jogok, illetve képmáshoz fűzödő jogok megsértése, mivel engedélye és beleegyezése nélkül rakták fel a képét."


Akit köröznek, annak nem kell a beleegyezése, hogy feltegyék a police.hu - re, Te idióta!

(Rendőrségről szóló törvény, egyébként.)


"illetve az egyik rendőr csendben sunnyogva hallgatta végig amit mondtam, ezáltal saját maga is elismerte hogy igazam van. "


Jesszusom, ezt a baromságodat, inkább már nem is minősítem.



"Nem beszélve arról hogy ehhez ügyhöz van egy ügyszám, melyhez tartozik egy úgy előadó aki feltételezésem szerint mai napig nyomozást folytat az elkpvető után, ez a két járőr pedig ezáltal hagyta szabadon hagyni, illetőleg saját feljebb való munkatársa munkályát nehezítette meg."


A rendőrök ilyenkor ellenőrzik a bejelentésedet: Kimennek a helyszínre, adatgyűjtést végeznek... ha szükségesnek ítélik, akkor intézkednek.

Ha nem tettek semmit, akkor NEM VOLT TÖRVÉNYES OKA A RENDŐRI INTÉZKEDÉSNEK!

Az eljáró rendőr is hozzáfér a rendőrségi adatbázishoz, össze tudja hasonlítani az intézkedés alá vont személyt, azzal akit köröznek, jobban, mint Te!

Az egyébként is kevés egy eljáráshoz, hogy te egy internetes oldalról (police.hu) "felismertél" valakit.



"Fentiek tekintetében a két rendőr páros véleményem szerint súlyosan megsértette a rendőri hivatásban foglaltakat, erkölcstelenül és példátlanul járt el ami alapján feljelentést tettem mivel a rendőrök mulasztást követtek el."



Fogalmad sincs a rendőri hivatásról.... az etikai kódexükről meg különösen nincs!

Teljesen szabályosan jártak el, semmi törvényes alap nem volt arra, hogy valakit előállítsanak csak azért, mert az illető szerinted hasonlít egy internetes oldalon feltett körözés alatt álló személyre, úgy, hogy kiderült, hogy nem is Ő az, akit keresnek.


Még, jó hogy nem a Te véleményed számít.... azoknak, akik - veled ellentétben - még értenek is a hatósági eljáráshoz.


Amit műveltél, az a valótlan bejelentés (szabálysértési) tényállása, amiért felelned kell!

És jogosan!

2023. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!