Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Szerintetek is az orosz...

Szerintetek is az orosz fekete delfin a világon a legkeményebb börtönök egyike ?

Figyelt kérdés
Láttam rola doku filmet és szerintem nagyon helyesen teszik igy kell velük bánni igazi börtönként müködjön az intézmény nem mint luxus szálloda.
2023. máj. 18. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Igen, leszámítva a brutális diktatúrák fogolytáborait, mint amik pl. Észak-Koreában vannak.
2023. máj. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nem voltam még egy börtönben sem. Egy mexikói, vagy brazil is komoly lehet
2023. máj. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%

@1 Meg Kinaban, meg Mexikoban, meg a kozep-amerikai banankoztarsasagokban, de szerintem nehany afrikai allam bortonei sem sokkal jobbak mint az orosz bortonok, pl. Kongo, Libia, Etiopia, stb.

Kerdezo, a tapasztalat az, hogy minel embersegesebben bannak a bortonokben a foglyokkal, annal nagyobb %ban kepesek a buntetesuk utan visszailleszkedni a tarsadalomba es annak hasznos tagjai lenni, ezt jo ha tudod. Tehat ha az a cel, hogy minel tobben essenek vissza, legyenek bunozok a buntetesuk letoltese utan, akkor erdemes brutalisan banni veluk a bortonben.

2023. máj. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Van olyan bünöző akit soha többé nem engednék ki komolyan mondom ott maradna bezárva amig él aztán temető és kész.
2023. máj. 18. 22:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Guantanamo sem piskóta. És oda sokan teljesen ártatlanul kerültek.
2023. máj. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az nem lenne szabad.
2023. máj. 18. 22:25
 7/16 anonim ***** válasza:
71%

Azért most játszunk el picit annak is a gondolatával, hogy miféle mentális állapotban jön ki valaki egy ilyen fekete delfin szintű börtönből, és hogy egy ilyen ember mégis hogyan fog újraintegrálódni a társadalomba. Vagy mondjuk azzal, hogy mi van, ha tévesen ítélték el? Értem én, hogy ha valaki életfogytiglani börtönbüntetésre lett ítélve, akkor ez nem játszik, de az általában (főleg egy olyan országban, mint kishazánk) a rabok kevesebb, mint 0,1%-a, nem köréjük kell tervezni az egész börtönrendszert.


Ezt kellene megérteni: a börtönből általában előbb-utóbb az emberek kiszabadulnak, és akkor az élet megy tovább. Ha a börtönből bűnözőneveldét csinálunk, mint itthon, az USA-ban, vagy Oroszországban, akkor amikor ezek az emberek kiszabadulnak, akkor egyszerűen visszatérnek a bűnözéshez. Ha meg az a börtönrendszer célja, hogy a rabokat mihamarabb, a lehető legjobban újra integrálni tudjuk a társadalomba, és értelmes, hasznos tagjai lehessenek, mint pl. A skandináv országokban, akkor meg sokkal kisebb az esély, hogy újra bűnözőkké váljanak.

2023. máj. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
43%
Igen. Ebben is példát vehetnénk az oroszoktól. A hazai, börtönnek csúfolt wellness-szállóknak nincs elrettentő erejük.
2023. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%
8-as: ha a Fekete Delfinnek lenne elrettentő ereje, akkor üres lenne.
2023. máj. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

A börtön célja a társadalom védelme kellene, hogy legyen, nem a bosszú, őrök szadista hajlamainak kiélése.

Semmi értelme egy kínzókamrának...

Ha valaki akkora bűnt tett, hogy már többet nem engedik ki, akkor zárják el, jól van, többet nem árt, semmi értelme keménykedni, max az őrök agya torzul el.

Ha pedig valakit még kiengednek, akkor pláne ne állatként bánjanak vele.

2023. máj. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!