Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőr átkutathat? Tobbi lent

Rendőr átkutathat? Tobbi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, a mai napon par baratommal bementunk hulyesegbol egy elhagyatott hazba, kihivtak rank a rendoroket, nalam volt egy ovtaska meg egy hatizsak, a barataim zsebeit illetve az enyemeket se neztek at, de a taskaimat elkertek es atkutattak, talaltak nalam egy boxert, le is foglaltak nem az a lenyeg hogy miert volt nalam boxer stb nyilvan nem akartam hasznalni csak hulyesegbol elhoztam mondom mi baj lehet belole megmutatom haveroknak is stb, a kerdesem az lenne hogy ilyet csinalhatnak, hogy elveszik a taskam es atkutatjak ilyenkor?
2023. jún. 6. 21:38
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
Attol fugg ( reszletezd valaszba pls )
20 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, hogy csak ennyi történt kisfiam.
2023. jún. 6. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Szóval betörtetek valaki más ingatlanába, kihívták rátok a rendőrséget - ergo nem csak bementetek egy elhagyott ingatlanba, hanem balhéztatok, amivel felkeltettétek mások figyelmét. Aztán találtak nálad olyan eszközt, ami kormányrendeletben tiltott veszélyes eszköznek számít és most azt kérdezed, hogy ezt megtehették-e, elvehették-e tőled?

Ez a dolgok, ez az amit a törvények szerint kötelességük volt megtenni.

Ahogy előttem írták, örülj neki ha csak ennyi történt és nem a rendőrségen fogod tölteni a következő időket miatta!

Igen, betöréskor nem csak jogukban áll átkutatni a betörőket hanem kötelességük.

[link]

"175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet

a közbiztonságra különösen veszélyes eszközökről

3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú közlekedési eszközön birtokolni. ...

A közbiztonságra különösen veszélyes eszköz:

...

b) a jellegzetesen ütés céljára használható és az ütés erejét, hatását növelő eszköz (különösen: ólmosbot, boxer);"

2023. jún. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
31%
Ha akartak volna, akkor még a seggetekbe is felnyúlhattak volna, hátha van ott némi kábszi.
2023. jún. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem jol fogalmaztam meg a kerdest, inkabb ugy akartam kerdezni hogy ilyet csinalhatnak hogy csak a taskat veszik el? Marmint hogy csak az en taskam kutattak at, mondjuk csak nekem volt taskam de akkor is barataim zsebeit meg az enyemet nem kellett volna nekik atkutatni? Nem az van hogy en fel lennek haborodva azon hogy elvettek a boxerem meg azon hogy fel lettem jelentve, csak siman erdekelt mert en ugy gondoltam hogy ilyenkor zsebeket is at kene nezniuk
2023. jún. 6. 23:40
 5/13 anonim ***** válasza:
25%
Figyelj kérdező, huzz már el innen.
2023. jún. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

“ Marmint hogy csak az en taskam kutattak at, mondjuk csak nekem volt taskam”


Mentális betegséggel küzdessz? Hát ha csak nálad volt táska, kinek a táskáját nézzék még át?


Több jogsértést elkövettél, de azért te azonnal arra vagy kiváncsi, hogy veled szemben bevoltak-e tartva a jogok.

Nem voltam régen fiatal, de ha ilyesmi miatt oda jött egy rendőr, fülünket farkunkat behuztuk, csináltuk amit mond. Nem azon okoskodtunk van-e joga ehhez vagy ahhoz.


“ ugy gondoltam hogy ilyenkor zsebeket is at kene nezniuk”


Vajon ezt te, semmilyen élettapasztalattal, jogszabályi háttértudással vagy a rendőr aki már átélt egy két dolgot tudja jobban megítélni?

2023. jún. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Ruházat átvizsgálást kényszerintézkedés során alkalmaznak a rendőrök.

A csomagot viszint egy általános igazoltatás sirán is átvizsgálhatják.


Az pedig teljesen mindegy, hogy a boxer miért volt nálad. Otthon sem tarthatnád, mivel közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül, így a megszerzése, tartása, birtoklása, viselése, forgalmazása is tiltott.

2023. jún. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7-es koszi a valaszt, pontosan erre voltam kivancsi, a tobbieknek meg kosz a semmit😁
2023. júl. 23. 13:47
 9/13 anonim ***** válasza:
#8 Előtte is ezt a választ kaptad. Ezek szerint nem sikerült megértened.
2023. júl. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
40%
Köszönheted a 7-esnek, mert jó nagy marhaságot irt. 😂
2023. júl. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!