Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jogosan lett mérges a rendőr?...

Jogosan lett mérges a rendőr? Viszonylag kezdő sofőr vagyok, nem értem mit csináltam rosszul.

Figyelt kérdés

Először is sosem igazoltattak még, vagyis nincs semmilyen tapasztalatom ilyen ügyben. Egy eléggé elhagyatott útszakaszon mentem ma kocsival, előttem ment egy rendőrautó, körülöttünk senki sem volt. A rendőrautó egyszercsak bekapcsolta előttem a villogót, majd megállt előttem az út szélére lehúzódva. Azt hittem igazoltatni akar, ezért megálltam mögötte. A rendőr kb. 10 másodperc elteltével mérgesen kiszállt az autóból, odajött az enyémhez, és eléggé otromba módon mondhatni elzavart, azzal az indokkal, hogy nem akart megállítatni.

Ilyen esetben ti mit csináltatok volna? Megálltok vagy mi? Teljesen úgy jött le a sztori nekem, mintha igazoltatni akarna, mivel 1. elhagyatott helyen történt, 2. senki sem volt körülöttünk... Aztán lehet én értettem félre a helyzetet, mint mondtam viszonylag kezdő vagyok, és még sosem volt egy igazoltatásom sem.



2023. jún. 11. 15:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szimplán csak barom volt.
2023. jún. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak dugni akartak egyet a társával az út mellett. Te meg megzavartad őket!
2023. jún. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt hittem volna.
2023. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
valószínű kefélni akartak egyet sutyomban
2023. jún. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
én is azt hittem volna.../kb.1millió km,különböző kategóriákban/
2023. jún. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Jelezte, hogy állj is meg?


Nem?


Akkor miért álltál meg?


"Azt hittem igazoltatni akar,......"


Ez nem hit kérdése, kérdező.... ennek vannak egyértelmű jelzései.


Van egyáltalán jogsid?

2023. jún. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem kaptál KRESZ szerinti megállító jelzést. De ha nem álltál volna meg, akkor meg az lett volna a baja...


KRESZ

[link]


(2) * Ha a rendőr a forgalmat nem útkereszteződésben irányítja,


a) a járművek megállítására


aa) karjának vagy fehér szegélyű piros tárcsának függőleges feltartásával, piros vagy fehér fény körbeforgatásával, illetőleg síppal ad jelzést,


ab) menet közben a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból, illetve motorkerékpárról ad jelzést, karjának, fehér szegélyű piros tárcsának, piros vagy fehér fényű lámpának fel-le mozgatásával, illetőleg hangszórón vagy a megállásra felhívó szövegű felirattal;


b) a megkülönböztető fényjelzést használó gépkocsiból vagy motorkerékpárról, illetőleg rendőrségi helikopterről hangszórón keresztül adott, a követendő közlekedési magatartásra vonatkozó utasításának megfelelő módon kell az úton közlekedő jármű vezetőjének eljárnia.


(3) A rendeletben meghatározott egyéb közúti jelzések és a forgalmi szabályok csak annyiban irányadók, amennyiben a rendőr jelzésével nem ellentétesek.


(4) * Az (1), (2) és a (3) bekezdésben foglalt rendelkezések értelemszerűen irányadók a szolgálatban lévő katonai forgalomszabályozó, a katasztrófavédelmi hatóság közúti ellenőre, a vám- és pénzügyőr, a tűzoltó, valamint a forgalmat ellenőrző közlekedési hatóság közúti ellenőre által adott jelzésekre is.


(5) * A közterület-felügyelő a jármű megállítására a (2) bekezdés a) pont aa) alpontjában foglalt jelzést adja. Az ilyen jelzés észlelése esetén a járművel meg kell állni.

2023. jún. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!