Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért pont 1 év 1 hónap...

Miért pont 1 év 1 hónap börtönbüntetést kap valaki?

Figyelt kérdés

Egy 3 évig terjedő szabadságvesztéssel fenyegetett bűncselekményért a bíró 1 év 1 hónap letöltendő börtönbüntetést adott egy nőnek.


Azon gondolkodtam, hogy miért pont 1 év egy hónapot adott a bíró?

Az 13 hónap.


Nem egyszerűbb lett volna akkor 1 évet adnineki, hogy kerek legyen?

1 hónap már nem.oszt nem szoroz. Vagy akkor 1 év 2 hónap, az úgy másként néz ki.



2023. júl. 6. 10:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? Ezzel az erővel kerekítsünk mindent, hogy egyszerűbb legyen. A fizumat is kerekíthetnék, örülnék, ha nettó 355 helyett 400-at kapnék. :)
2023. júl. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Egy-két éves intervallumoknál nem szempont, hogy kerek év legyen a büntetés. Miért kéne annak lennie? Plusz-mínusz egy hónap is sokat jelenthet, ezeket nyilván az aktuális enyhítő és súlyosbító körülmények alapján lövi be a bíró.
2023. júl. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kerekítési szabály, stb...

Amúgy a büntetés kiszabása tól - ig elven működik, a keretet a BTK adja, a bíró ezen belül szabadon mérlegelhet.

2023. júl. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Bíró a bizonyítékok alapján mérlegeli a büntetés konkrét mértékét a Btk. keretein belül.


Az 1 év 1 hónap azért lett, mert az a szakmai meggyőződése a bírónak, hogy ez az a mérték, amit megérdemel a delikvens.

2023. júl. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
87%
Majd megtudod levike ha 1 hónappal többet vagy kevesebbet kell e lenned a 8fős zárkában
2023. júl. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

#5 Én nem kerülnék 8 fős zárkába.

Én, ha bekerülnék a börtönbe, Tiszalökre kerülnék, ahol kimondottan csak 1 fős zárkák meg 2 fős zárkák vannak. Elmondom mi a baj, betegségeim, többi rabtól félelmeim, pszichológus hallgat meg és a reintegrációs tisztek ennek alapján 1 fősbe raknak. Új börtön is, 15 éves csak modern, műanyag nyílászárók vannak. És ott még a beteg emberek is dolgozhatnak terápiás részlegen. 1 fős zárkába kibírnék 5 évet is. Tudom mi az az 1 fős zárka, vtam Debrecenbe 1 fősbe, rlfogadható.

2023. júl. 6. 16:07
 7/24 A kérdező kommentje:
Területileg is a Tiszalöki bv van hozzánk a legközelebb, mármint letöltőház. Nem sokat kellene könyörögnöm, a BvOP-nak, hogy Tiszalökre kerülhessek.
2023. júl. 6. 16:09
 8/24 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú ezt olvasni, vagyis hogy a szankciónak nincs visszatartó ereje.


Gyula eljátsza a törött szárnyú kismadarat, és egyből megsimogatják, megvígasztalják, olyan ellátást kap egy büntetés végrehajtási intézetben, hogy jól érezze magát, kb nyaralás legyen neki az egész, semmiben ne szenvedjen hiányt.


Levike akkor szokna le egyedül a lopkodásról, ha betennék pár kisebbségi közé. Nem kell 10 fős zárka neki, bőven elég ha már egy összeszokott, 2-3 fős társaságba bedobják.


Ezeket a kérdések\válaszokat nem lehetséges valamiyken úton-módon, az ebben döntési jogosultsággal rendelkező személy felé továbbítani? Utóbbit komolyan kérdeztem. (Remélem kapok rá érdemi választ, aki esetleg ért hozzá, vagy jártas itt-ott. )

2023. júl. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
#8 Érdekes. Debrecenben letartóztazásnan voltam 8 és fél hót és a bv személyzet is mondta, mikor megköszöntem az 1 fős zárkát, szóval azt mondták, hogy nekük is érdekük, hogy a fogvatartottak biztonságba legyenek. Börtönpszichológus véleménye alapján nem kerülhetek közösségbe. Az őrök is mondták, hogy nekik is érdekük, hogy az olyan raboknak mint én ne érje bántalmazás. A bv érdeke is, ugyanis ha engem megvetnek, azt jelzem, nekik kell vinniük a korházba, ami plusz munka, a reintegrációs tisztek is plusz papírmunka, ráadásul rendőrségi feljelentést kell kezdeményezni. A büntetés nem az, hogy vadállatok közzé dobják az embert, hogy verjék agyon, hanem a külvilágtól való elzárás, a terhelt szabadságának elvonása. Maga a névben is benne van, hogy szabadságvesztés, nem pedig kínzás.
2023. júl. 6. 18:07
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

De annak sincs értelme, hogy valaki jobban elvan a börtönben, mint otthon. Így nem lehet visszaszorítani a bűnözést, nem lesz visszatartó erő.

Nem így van? Te is újra és újra elköveted állandóan, nem zavarna az sem ha 5 évre kéne bemenned. Kijössz, mindig újrakezded. Nálad az lenne a legcélravezetőbb, ha középkori szokásokhoz híven levágnák a kezed. Más nem működne az esetedben.

2023. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!