Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Akiket köröznek, hogy tud...

Akiket köröznek, hogy tud normális életet élni?

Figyelt kérdés

Bűnügy miatt 12 ezer embert köröznek elfogatóparancs alapján az országban. Nem pont 12 ezret csak kerekítettem. Nyilván nem mindenki teheti meg, hogy elköltözzön pl. Új Zélandra vagy Délamerikába, ahol nyugodtabban élhet, hanem rengeteg körözött marad magyarországon, mert nincs pénz máshova menni. Utóbbiak, hogy tudnak normális életet élni?

Nem a lekcímükön laknak, hanem máshol? Nem mozdulnak ki a lakásból?

Mert ugye fent van a rendörségi nyílvános körözések oldalon és, ha kimozdul az utcára, az emberek felismerik, rendőrt is hívhatnak.



2023. júl. 24. 17:03
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Úgy kell minden nap elaludnod, hogy talán a rendőrök keltenek fel.
2023. júl. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
De nem érted? A körözöttek nem.a lakcímükön tartózkodnak. Vagy más csaladtag, vagy kivesz egy albérletet, vagy barátnál. Ha kimozdul az utcára onnan van gond, mert felismerik az emberek.
2023. júl. 24. 17:17
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Nyilván ha körözik, és még nem kapták el, akkor bujkál valahol. Az nem normális élet.
2023. júl. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem alapból akit köröznek az nem él normális életet.


Amúgy meg a körözés nem azt jelenti, hogy onnantól minden rendőr téged üldöz és automatikusan felugrik a körözési szint mint a GTA-ban. Elég csak arra gondolni, ki hány alkalommal találkozik rendőrrel. Kisebb vidéki falvakban de akár nagyvárosban is simán el tud lenni anélkül, hogy összefutna velük.


Vagy a 12 ezer emberből hányat tudnál felismerni az utcán? Én szerintem nullát. Esetleg egy-egy nagyon hirdetett gyilkost, vagy ismerőst. És benne van az is, hogy az ismerősök nem jelentik fel, vagy hogy akik ismerik tartanak a népes rokonság haragjától ezért nem mertnek bejelentést tenni.

2023. júl. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Építőiparban dolgozom, jártak nálunk érdekességek.


Az egyik C segédmunkás kiment a többiekkel a boltba, visszafelé igazoltatták a bagázst a rendőrök. Kiderült, hogy körözött személy, elfogatóparancs van ellene, vitték is be a hűvösre. Ember konkrétan dolgozni járt... :D


De hoztak olyan segédmunkást is, aki konkrétan nem volt anyakönyvezve. Egész életét leélte egy borsodi faluban mindentől elzárva, nem járt soha életében se iskolába, se tanfolyamra, munkát is csak napszámos munkát meg feketén segédmunkát végzett. Hivatalosan az illető nem is létezik.

2023. júl. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Akit köröznek, az távolról sem él "normális" életet, persze attól is függ, hogy kinek mi a normális.


John Dillingernek az volt a normális, hogy a BOI (a későbbi FBI jogelődje) és négy állam rendőrsége volt a nyomában.


Egy ideig lehet bujkálni és elévülésre játszani, de ez nem fog sikerülni....


Aki bűnözésből él, annak semmi sem lehet az életében, amitől nem tud négy másodperc alatt búcsút venni, ha zsaruk befordulnak a sarkon...

Az ilyenek a bujkálás - körözés egy életforma...


Az alkalmi elkövetőknek lehet gondja a körözéssel.... de ők nem is szokták sokáig húzni.

2023. júl. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem szökik külföldre, előbb utóbb meglesz. Aki külföld, ott már csak a pénz számít. De Dominikáról is hoztak haza már embert.
2023. júl. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 DK-s ***** válasza:
88%

Tud normális életet élni, feltéve hogy ugyanazt értjük "normális" alatt.


Dolgozni is gond nélkül tud, mert kis hazánkban a bürokratikus rendszerben nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal. Simán lehet akár állandós bejelentett melóhelye, orvoshoz-kórházba mehet, és sehol "nem ugrik ki" hogy ő körözött. Akár személyit is csináltathat! XD


Ha saját lakásban vagy házban lakott, akkor albérletbe kell mennie, a rendőröket pedig lehetőség szerint kerülnie. A reggeli eligazításon mindig kapnak pár fényképet, és mindig akad egy-két lelkes újonc, aki azt hiszi hogy Ő majd kiszúrja. Ha óvatlan a delikvens, ki is fogja! A rangidős meg azt sem tudja hirtelen, hogy miről van szó. XD


Én már KÉT éve dolgoztam mint KÖZMUNKÁS UTCASEPRŐ, mikor kiszúrt egy 18-20 körüli kis p'csa. Baxxa meg. De a többiek később mesélték hogy nagyon faxa látvány volt, amikor a járőrkocsi felhajtott a zebrán a gyalogosok között, és a tér közepén megállt 5 centire a lábamtól! Ilyent még csak filmen láttak. XD

2023. júl. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel ezt a kérdést, mert az angyalföldi gyilkost is elkezdték körözni, kitették nyilvános körözések oldalra, kimozdúlt, egyből felismerték és hívták a rendőröket. Namost 12 ezer ilyen ember van, hogy ki sem bújhat, mert felismerik egyből és hívják a rendőrséget?
2023. júl. 24. 18:41
 10/24 DK-s ***** válasza:
100%

#9-nek (kérdezőnek):


Az angyalföldi gyilkost a TV-ben is mutogatták, nagy volt a hír-verés, mindenkinek bevésődött az arca. Amit vele műveltek, arra én is azt mondom, hogy HAJTÓ-vadászat volt. Ezzel többre mentek, mintha mozgósítják az egész bevetési alosztályt!

2023. júl. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!