Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mennyire igaz, amit ebben a...

Mennyire igaz, amit ebben a cikkben írnak a börtönőri állásokról? Mennyire súlyos a munkaerőhiány?

Figyelt kérdés

[link]


Jelentkezni akartam, de ez után erősen meggondolnám.



2023. aug. 24. 19:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%
Nem olvastam el, mert alfahírrel nem fertőzom a gépem, de nem jól keresnek, az biztos. Volt egyszer egy kollégám, iszonyat szadista, szociopata volt, de ez annyira nyiltan, hogy már rákérdeztem, és simán felvállalta mindenféle zavar nélkül (nyilván nem azt kérdeztem, hogy szociopata vagy), aztán rákérdeztem, hogy gondolom, szívesen elmenne dolgozni smasszernak, és azt mondta, hogy valóban, de mivel nagyon keveset keresne, mégsem megy.
2023. aug. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
42%
Semennyire.
2023. aug. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Valami értelmes válasz? Kifejtés?
2023. aug. 24. 21:57
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

1-es!

A bv-seket szigorúszabályok kötik. Ott nincs szadizmus kiélés. Hablatyolsz zöldségeket.

2023. aug. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
16%
Nem hablatyolok. Én tisztában vagyok azzal, hogy kemény fegyelem kell, hogy legyen, szigorú szabályok, stb. (amit vagy betartanak, vagy nem nyilván a rendőrségnél is vannak szigorú szabályok, és mégis vannak visszaélések, túlkapások), de mégis az ilyen szado-domináns alakok ha ezzel nem nagyon vannak tisztában, simán vonzódnak az ilyen pálya irányába.
2023. aug. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező, én beszélgettem már bv-ssel.

Valóban súlyos a létszámhiány. Vezényelhetik őket ide-oda, csak ha elvezénylik oda, ahol nagyon rossz a létszámhelyzet, akkor náluk lesz nagyon rossz. :-)

Szóval én teljesen életszerűnek és reálisnak gondolom azt, ami a linkelt cikkben szerepel.

2023. aug. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

BV - ben legalább annyira súlyos a létszámhiány van, mint a rendőrségnél. Már ami a járőrszolgálatot illeti.... abból tényleg hiány van.

Nyomozóból viszont van épp elég...


Bv - s tiszthelyettesek, felügyelők (smasszerek) kellenek. De tiszt ott is van bőven.


Na most a BV - s őrmester a főtörzszázlósig (ami még mindig tiszthelyettes) keres a legszarabbul... csak minimális az eltérés a magasabb rendfokozattal.


Komoly (egészségi, fizikai, pszichés) feltételek, stresszes munka, semmilyen megbecsülés.....

Míg egy balatonparti lángossütőben is többet keresel..


Nem csoda, hogy senki sem akar ott dolgozni...

2023. aug. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen.

- Kéne néhány dolog, pl. visszaadni a korkedvezményes nyugdíjat, nekik is, a rendőröknek is és a tűzoltóknak is, na meg az ápolóknak, orvosoknak is.

- Alaposan fel kéne emelni az ő bérüket is

- Az ő, ill. fentiek munkájának megbecsüléséről kéne propaganda, nem a Fideszről, meg Soros-ellenességről és a többiről, ez még hasznos is lenne.

- Szolgálati lakást kéne adni nekik

- Új börtönöket kéne létrehozni, mert túlzsúfoltság van.


Lenne még néhány dolog, hogy mivel lehetne fogni néhány embert, csak hát ahhoz kevesebbet kéne ugyebár lopnia a fidesznek.

2023. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Jobb mint szakmunkásnak lenni sokkal.
2023. szept. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Az a helyzet, hogy a kiszámíthatóság - ami eddig vonzó volt - az is kétséges lett a BV - nél...


A létszámhiány miatt sokszor tisztek végzik még az átkísérést (amikor rendőrségre, bíróságra ügyészségre kell elővezetni a fogvatartottat) vagy állank be őrszolgálatot adni.

Amikor századost látsz az őrtotronyban, vagy egy főhadnagy adja át az átkésírési utasítást a bírónak a tárgyalóba... akkor azért el lehet gondolkodni, hogy nincs minden rendben... és valóban nincs.

2023. szept. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!