Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A minimalber emelessel tovabb...

A minimalber emelessel tovabb fog noni a rendorok fizetese jovore?

Figyelt kérdés
Iden erettsegizek es rendori palyan gondolkodok.

2023. szept. 15. 08:58
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Bármilyen szakmáról beszélünk, tökmindegy a fizetésemelés, ha az árak mellette már 3x-ára nőttek mindennek. Háromszoros fizetésed sehol nem lesz. Ne a pénz miatt akarj rendőrnek menni, ha ez érdekel.
2023. szept. 15. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Nem. A minimálbérnek sok köze nincs ehhez.
2023. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A minimálbér emeléssel mindenki fizetése "nő" valamilyen szinten.


De ez a "növekedés" többnyire csak inflációkövetés.

A fizu növekedése az nem ez....


A rendőri fizetések nem "magasak" az állami szektorban (igazságügyben, rendvédelemben) dolgozókéhoz képest.


Az a rendőr keres "jobban" akinek jellemzően magasabb (őrnagy, alezredes, ezredes) rendfokozata van és vezető beosztása van mellette, ez azonban sok-sok év gyakorlat és magasabb iskolai (nemcsak rendőri) végzettség is egyben.


Az átlag tiszthelyettesi állomány (őrmestertől a zászlósig) hát éppen nem hal éhen (egyébként belőlük van hiány - és ugyan mégis miért...).


Ne a pénz miatt legyél rendőr. Az ugyanis nem játszik, míg nem leszel minimum ezredes.

2023. szept. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
"Ne a pénz miatt legyél rendőr. Az ugyanis nem játszik" hat en orulok ha neked a netto 300 (25 ev alatt kicsit tobb is) "nem jatszik", de nekem ennyi penz jonak szamit, foleg ha 2024-ben meg tobb lesz ami mar abszolut versenykepes lesz. Igy feltetelezem ennyi penzt te barhol-barmikor megkeresel vagy többet is, nem rosszbol irom. Ha tenyleg tudsz ilyen munkakat ahol ennyit vagy tobbet megkeresel, mint a mindenkori kezdo policeman szivesen meghallgatom akar privatban is
2023. szept. 17. 08:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Na jól van kérdező, nem sikerült megérteni, amit mondtam a pénzről.



A "ne a pénz miatt legyél rendőr. Az ugyanis nem játszik...." azt úgy kell érteni, hogy ne álmodozz nettó egymillió forint körüli fizuról, de még FELÉRŐL SE.


Ma egy frissen (főiskolát, egyetemet) végzett, nulla gyakorlattal és szakismerettel rendelkező pályakezdőnek nettó 600 - 700 körüli fizetési igényei vannak, miközben semmihez nem ért...


A nettó 300 nem rossz egy pályakezdőnek (én kezdő jogászként nem kerestem ennyit....el kellett telni egy bizonyos időnek + le kellett szakvizsgázni, hogy többet keressek) de nagyon sokáig nem emelkedik egy rendőr fizetése...


Arról azért tudjál, hogy a fizu rendfokozathoz + beosztáshoz kötődik.

És van úgy, hogy rendfokozati előrelépés csak meghatározott végzettség megszerzése után ad(ható), ha éppen van hely az állománytáblán... amire lehet, hogy éveket kell várni.

2023. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

A.: Beb@Xna! Mire???


B.: 5.-nél a pont! "A nettó 300 nem rossz egy pályakezdőnek (én kezdő jogászként nem kerestem ennyit....el kellett telni egy bizonyos időnek + le kellett szakvizsgázni, hogy többet keressek)..." Na ez az! Csak itt a Gyakoris hazudozók álomvilágában van ez a "Én má' dijákmunkásként kerestem havi 400-at, most havi 2,3M-et keresek páJakezdőként távolsági munkás hómofiszbul."

2023. szept. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 25 év alatti vagy, akkor tényleg megvan a 300k rendőrként. Egyébként még nyelvvizsgákkal, pluszképzettségekkel sem súrolja kezdőként.
2023. szept. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Attól is függ, hogy milyen rendőr akar lenni a kérdező....


A kezdő tisztek (hadnagy) azért jobban keresnek ettől...

2023. szept. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!