Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Alkalmatlan határvadászok?

Alkalmatlan határvadászok?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy a képzésre jelentkezők harmada alkalmatlan lenne?


Vagyis jelentkező még csak lenne is, de nem kellenek?

Pedig a felvételi követelmények, sem a fizikai, sem az egészségi nem éppen teljesíthetetlenek (nem a NASA - hoz akarnak bejutni...)



#jelentkezés #határvadász #Index - Belföld - határvadásznek jelentkezők többsége teljesen alkalmatlan
2023. okt. 6. 06:24
1 2
 1/19 Fsms ***** válasza:
100%

Kormány propaganda szerint ez a helyzet.

[link]

2023. okt. 6. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Igen, ezt én is olvastam.


Az egészségi, pszichológia, fizikai alkalmasságit még csak-csak értem, mert ez ténykérdés....Valakinek van valami kizáró betegsége, akár pszichésen vagy nincs.


A fizikai alkalmassági... hát az meg.... De szerintem, aki a jelentkezést fontolgatja, az készül is (elkezd rá edzeni...) a felvételire, gondolom....

2023. okt. 6. 06:38
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom, hogy mennyire valós ez az adat, de hallottam egy olyat, hogy az aktiv magyar, felnőtt munkavállalók 15-20%-a gyakorlatilag analfabéta.


Ha ez az adat igaz és hozzáadod a népszavazás és az elvándorlás számait, nem nehéz kikalkulálni, hogy kik maradnak határvadásznak.

2023. okt. 6. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Hát ha körbemegyünkk az utcán, akkor nem feltétlen sok alapból alkalmas embert lehetne látni. Magában beszél, ordibál, piás, be van tépve, büdös, ideggyenge, elhízott, stb.
2023. okt. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

3- asnak..


Hát nem tudom.... azért vannak fenntartásaim.. végső soron 16 éves korig KÖTELEZŐ suliba járni, még a hülyének is...

Persze ezt nálunk, bizonyos - sötét bőrű - szubkultúrák esetében ez nehezen kivitelezhető és a szociális háló "adottságai" miatt érvényesíteni is nehéz...



4 - esnek....


Ok. De szerintem ezek - már akiket példának hoztál - nem is nagyon akarnak határvadászok lenni...

Én inkább a jelöltekre gondolnék.......nem készülnek a felételire? Fizikailag?

Csak ilyen random módon döntik el, hogy jelentkeznek? Ez a "mit veszíthetek" feeling?

2023. okt. 6. 07:58
 6/19 anonim ***** válasza:

"Nem tudom, hogy mennyire valós ez az adat, de hallottam egy olyat, hogy az aktiv magyar, felnőtt munkavállalók 15-20%-a gyakorlatilag analfabéta."


Igen. Eszt én is mektudom erősíteni. Én is az vagyk. Munkatársaim is azok szerintem.


"Ha ez az adat igaz és hozzáadod a népszavazás és az elvándorlás számait, nem nehéz kikalkulálni, hogy kik maradnak határvadásznak."


Jah...meg a nemzeti konzultácijót kitőltők száma


"Hát ha körbemegyünkk az utcán, akkor nem feltétlen sok alapból alkalmas embert lehetne látni. Magában beszél, ordibál, piás, be van tépve, büdös, ideggyenge, elhízott, stb."


Hát ja

2023. okt. 6. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Fsms ***** válasza:
91%
Kérdező sajnos hiába jár 16 éves koráig iskolába nem segít. Elvégez jó esetben 6-8 osztályt, de értelmileg funkcionális analfabéta. Azaz ismeri a betűket, de nem érti mit olvas.
2023. okt. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Határvadásznak az jelentkezik, akit még biztosnsági őrnek sem vesznek fel, akkor szerinted milyen lehet a fizikuma?

Eleve ki menne (megy) el határvadásznak olyan kevés pénzért, amit kapnak? Csakis olyan, akit máshová sem igen vesznek fel.

2023. okt. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen. Régen a bevonuló sorkatonák legjobb 10%-át válogatták határőrnek, közülük is a legjobb 10%-ot határvadásznak.

Most meg eleve csak az alsó 10% szerencsétlennek jut eszébe az, hogy határvadász legyen. Olyanoknak, akik még rendőr őrmesterek sem lehetnek, mert érettségijük. Őrvezetőként kezdenek, legfeljebb szakaszvezetők lehetnek.

2023. okt. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%

A határvadászoknak, mint más rendfenntartó és határőrző erőknek, számos fizikai, mentális és szakmai képességgel kell rendelkezniük. Az alkalmassági követelmények általában az adott ország határvadászainak képzési és működési elvárásai alapján alakulnak ki, és ezek változhatnak országonként. Általánosságban elmondható, hogy a határvadászoknak az alábbi tulajdonságokkal és képességekkel kell rendelkezniük:


Fizikai kondíció: Határvadászoknak jó fizikai állapotban kell lenniük, mivel a határőrzéshez és a határvédelemhez gyakran fizikai aktivitás és állóképesség szükséges. Az elhízottság vagy a rossz fizikai állapot korlátozhatja a tevékenységüket.


Erőnlét: Az erőnlét fontos, mivel a határvadászoknak lehet szükségük erőnlétre a területek járőrözéséhez, a határterületek megfigyeléséhez és a nehéz terepviszonyokhoz való alkalmazkodáshoz.


Szakmai képességek: Határvadászoknak ismeretekkel kell rendelkezniük az illegális határátlépés és embercsempészet elkerülése és kezelése terén. Szakmai képzésen kell részt venniük, hogy megtanulják az ilyen jellegű tevékenységek felismerését és megakadályozását.


Mentális erőnlét: A határvadászoknak kellően ellenállónak kell lenniük a stresszel, az ekstrem körülményekkel és a veszélyekkel szemben. A határőrzés során gyakran szükség lehet gyors és határozott döntésekre.


Szakmai hozzáállás: Az integritás, az etikai hozzáállás és a törvényesség betartása elengedhetetlen. A határvadászoknak tisztelniük kell az emberi jogokat és a törvényeket, miközben a határ biztonságát védelmezik.


Képzés: A határvadászok rendszeres képzésen vesznek részt, hogy fejlesszék és karbantartsák képességeiket és ismereteiket.


Fontos megjegyezni, hogy az alkalmassági követelmények nem az emberek butaságát vagy intelligenciáját mérlegelik. A határvadászoknak sokféle kihívással kell szembenézniük a munkájuk során, és az alkalmassági követelmények célja a határvadászok felkészítése az ezekkel járó feladatokra és veszélyekre. Az alkalmassági követelmények országonként eltérhetnek, de általánosságban az alapvető fizikai és szakmai képességekre összpontosítanak.

2023. okt. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!