Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyenkor általában mi a...

Ilyenkor általában mi a bűnelkövetők magatartása?

Figyelt kérdés

Biztonsági kamera szeme láttára történt, vagyis kamerafelvétel van róla. Az illető nem akart fizetni, majd testi erőszakkal fenyegetett meg és tett is ilyen mozdulatot felém. Amilyen gyorsan jött neki ez a dühkitörés olyan hamar le is nyugodott, kifizette végül így nem hívtam a rendőrséget.

Viszont féltem a reakciójától is, hogyha ilyenkor rendőr hívok akkor fix hogy rám támad, vagy inkább beijed és megpróbál kereket oldani? Annak fényében hogy az egész kamerák előtt történik.

Ki volt már ilyen helyzetben? Mik a tapasztalaitok, az ilyen agresszív egyének mit reagálnak mikor már a rendőrség is a képbe kerül?



2023. okt. 25. 15:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%
Akinek ennyire szélsőségesen változik a viselkedése az abszolút kiszámíthatatlan. Plusz aki ilyesmire képes az nem gondol a következményekre, hogy például ott veszi kamera az egészet.
2023. okt. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A fegyengető magatartásra is van büntetőjogi kategória. De itt nagyon fontos, hogy nem csak túlreagálod-e mert erre sokan hajlamosak. Az ha veszekszik meg hadonászik a kezével azzal nem tudnak mit kezdeni, még ha te ettől félsz is. Akkor válts munkahelyet, vagy tarts magadnál gázsprayt, ugyan is a jogszabály szerint nem kell megvárnod a támadást, tehát ha egy veszekedést követően megindul feléd, hogy így meg úgy szétver meg megöl akkor már fújhatsz.


Egyébként az ilyenek félnek a rendőrtől meg a kameráktól, tehát hívd fel a figyelmét, hogy ott van a kamera és azalapján a rendőrség megtalálja. Ez eléggé elrettentő erejű azokkal szemben akik csak arcoskodnak, meg keménykedni akarnak, hogy érezzék hogy mekkora jampik. Ezek nem veszélyesek, elég ha ezt elmondod nekik. Aki meg komolyan gondolja azzal meg úgyse tudsz mit kezdeni, az úgyis megtámad és akkor védekezned kell.

2023. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
fenyegető*
2023. okt. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#2 Nem reagáltam túl, fenyegetés közben ököllel ütő mozdulatot tett felém és közeledett. Tudta hogy van kamera, erre már az elején felhívtam a figyelmét.
2023. okt. 25. 15:44
 5/14 anonim ***** válasza:
37%
De támadott vagy csak ijesztgetett az öklével? Tehát hárítanod kellett? Mert, ha igen akkor már mehet a feljelentés, hivatalos személy elleni erőszak kísérlete miatt.
2023. okt. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, miért hivatalos személy elleni?
2023. okt. 25. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Közfeladatot ellátó személy, bocs. És nem kísérlet, hanem ebben az esetben meg is történik az erőszak, csak a testisértés nem.
2023. okt. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 Hátrálnom kellett. De úgy tudom hogy már a fenyegetés is kimeríti a kényszerítés btk-t ilyen esetben, ha valakit testi erőszakkal való fenyegetéssel kényszerítenek valamire.
2023. okt. 25. 15:52
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így fenyegetésnek számít és ezzel már a rendőrség biztosan foglalkozik mert garázdaság. Hívd fel a rendőrséget és meséld el nekik, mondd el, hogy van kamera felvételed is és kérdezd meg, hogy tegyél-e feljelentést, vagy majd ők megkeresik.
2023. okt. 25. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
De ne a 107-et hívd, hanem a megyeit!
2023. okt. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!