Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Egy büntető perben más eljárás...

Egy büntető perben más eljárásban keletkezett bizonyíték felhasználható?

Figyelt kérdés
Valaki megtudná mondani hol kapok erről leírást? Sajnos nem találom
febr. 18. 16:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet használni... maga a tény, hogy van más bümtetőper, önmagában felhasználható
febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem arra gondolok hogy ugyan az a személy ellen folyik két büntető ügy úgy nyílvánvaló számomra is
febr. 18. 17:19
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát először definiálni kell az eljárást, és azt is, hogy ott milyen bizonyítékrol van szó. Ezek nélkül elég nehéz válaszolni a kérdésre, pontosabban annyit kehet mondani, hogy vagy igen, vagy nem.
febr. 18. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem köszi , nem tudod erről merre találok valami tanulmányt ?
febr. 18. 17:41
 5/5 anonim ***** válasza:
A magyar bíróságon bármilyen, az üggyel kapcsolatos bizonyíték felhasználható, függetlenül attól, hogy ki, és hogy szerezte. Nekem volt egy polgári ügyem, amiben nem teljesen törvényes úton szerzett bizonyítékot használtam fel, az ellenfél ügyvédje köteleztetni akart arra, hogy fedjem fel a bizonyíték szerzésének körülményeit, és egyben amíg ez nem tisztázódik, a bíróság tekintsen el a bizonyítéktól. A bíró kinevette az ügyvédet, azt mondta, hogy ez nem amerika, a bizonyíték önmagában, mivel ismerté vált, bizonyító erejű, ha az ügyvédnek olyan aggályai vannak, hogy a megszerzésével kapcsolatosan bűncselekmény történt, akkor tegyen a megfelelő hatóságnál feljelentést, de az már egy másik ügy lesz.
febr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!