Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A magyar rendőrök miért nem...

A magyar rendőrök miért nem próbálnak meg keményebben, fenyítő jelleggel, akár testi fenyítéssel fellépni azok ellen, akik annyira elborultak, hogy megtámadják őket?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=a-eVSdZ4ieY

Pl. a videó végén említett sokkolót is használhatnák többször is! Egy-egy elkövetőn akár több alkalommal egymás után.

De egyébként is, kiállhatnának magukért! Verbálisan is, tettekkel is. Meg egyébként is, minek van a felszerelése? (gumibot, maroklőfegyver, stb.) Ha veszélybe kerülnek, miért nem használják? Miért nem védheti meg magát egy rendőr kellőképpen?



márc. 13. 20:13
 1/4 47. ***** válasza:
43%
Mert traffipax kezelésre vannak betanítva. Többre nem futja az értelmük. A sokkolót, gumibotot nem vehetik elő, nehogy kárt tegyenek magukban.
márc. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Hmm de ha bajod van mégis őket hívod nem kedves 1-es?


Fröcsögsz itt róluk, közben meg fel sem merül benned hogy nem tehetnek semmit.



A drága kormányunk és a törvényeink miatt nem léphetnek fel keményen mert kb ő üti meg a bokáját bármit tesz. Anno a 80-as években megverhetted a tolvajt akár őrként is nem kellett h rendőr legyél, ma a bűnözőket védik. Emiatt mondtak fel sokan és pl hagytam ott én is a Miskolci rendészetit mert nem akartam ezt a bánat kormányt védeni.

márc. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Thunderfairy ***** válasza:

1 és 2.


Mindkettőtőknek igaza van. A rendőr nem is nagyon tehet semmit ezek ellen meg a képzésűk se megfelelő. Én az ilyen önvédelmi helyzeteket legalább engedélyezném a rendőrségnek.

márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mert nem lehet, kérdező!


Az intézkedésnek van egy szabálya, alapelvei, feltételei, amit a rendőrnek BE KELL TARTANIA, különben Ő kerül bajba.


Alapelv az intézkedésnél célszerűség, arányosság és törvényesség.


Ezen belül - az adott helyzetet mérlegelve - dönt a rendőr, hogy milyen kényszerítő eszközt módot használ.


A rendőr a - sok más előírás mellett - saját élete, testi épsége elleni támadás elhárítása esetén JOGOSULT (de nem köteles) a szolgálati fegyverét használni. De ekkor sem irányulhat a használat az élet elvételére, lehetőség szerint elsősorban a végtagra kell a célzott lövést leadni.

márc. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!