Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ezt miért csinálja "sok" rendőr?

Ezt miért csinálja "sok" rendőr?

Figyelt kérdés

Amikor igazoltatás történik vagy csomagátvizsgálás, akkor az intézkedés alá vont személynek nem lehet a zsebében a keze.

Ez miért van? Miért kérik erre a rendőrök?



ápr. 15. 15:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
rugós bicska
ápr. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fegyver...stb
ápr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Amikor ezeket a szabályokat írták, annyira nem illett zsebre dugni a kezet, hogy ezért eleve megbüntették az embert, rosszabb esetben rásóztak egyet puskatussal és ez akkor teljesen normális volt. A 2 világháború előtt főbenjáró bűn volt hivatalos személyre támadni. A szabály megmaradt, most épp ezzel magyarázzák a jogosságát, hogy fegyver lehet az illetőnél.
ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
12%

Elméletileg tényleg a fegyverre fogják manapság.

Gyakorlatilag meg csak a sok hatalommániás idióta sün kitalálta, aztán kész. Én a múltkor, mikor sokáig szórakoztak az adataim ellenőrzésével a rendszerben, ránéztem az órámra. Hát el is lettem hordva mindenféle ótvar undorító sz.rdarabnak, hogy ezt mégis hogy mertem. Aztán érdekes módon egyből bocsánatot kért, amikor mondtam, hogy na akkor felírom a jelvényszámát és panaszt teszek.

ápr. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#4 irjad hlyegyerek. Sokra mész vele :D senkinek nem lett még baja ebből.
ápr. 17. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez így még nagyon barátságos. :)


Tankönyv a Belügyminisztérium Rendészeti Vezetőkiválasztási, Vezetőképzési és Továbbképzési Főosztály weboldalán:

[link]


"1.1.3 A ruházatátvizsgálás gyakorlati végrehajtásának sorrendje


Az átvizsgálás biztonságos végrehajtása érdekében, az intézkedés alá vont személyt instabil pozícióba kell mozgatni.

Az instabil pozíció kialakítása történhet az átvizsgálni kívánt személy fekvő, térdelő, (terpeszben) ülő, vagy álló helyzetben történő pozícionálásával. Azonban a személy álló helyzettől eltérő pozícióban történő átvizsgálása, csak személyi szabadságában korlátozott, bilincselt személyek esetén indokolt és biztonságos.

Álló helyzetben történő ruházatátvizsgálás esetén, az intézkedő a személy mellett és mögött helyezkedik el a választott kezdőoldalon úgy, hogy a személyhez közelebb eső lábával belép a személy lábai közé, és a hozzá közelebb eső térdhajlatát a térdével megtámasztja. Az intézkedés alá vont személyhez közelebb eső kezével átfogja a személy hozzá közelebb eső felkarját a könyökízület fölött, és alkarjával megtámasztja az ellenőrzött személy hozzá közelebb eső kezét, megakadályozva ezáltal, hogy azt támadásra használhassa."

ápr. 17. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag meg csak a sok hatalommániás idióta sün kitalálta, aztán kész."


Mert te csak tudod....


"Én a múltkor, mikor sokáig szórakoztak az adataim ellenőrzésével a rendszerben, ránéztem az órámra. Hát el is lettem hordva mindenféle ótvar undorító sz.rdarabnak, hogy ezt mégis hogy mertem. Aztán érdekes módon egyből bocsánatot kért, amikor mondtam, hogy na akkor felírom a jelvényszámát és panaszt teszek."


Ez egy baromság.

Egyetlen intézkedő rendőr sem fog veled csúnyán beszélni.... még ha te ki is provokálod, akkor se.


Semmire nem mész a jelvényszám felírásával, meg a panaszoddal. De majd rájössz magadtól.....

tegnapelőtt 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!