Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Törvényesen jártak el azok a...

Törvényesen jártak el azok a rendőrök akik látták a sértettet vérző orral, és semmit sem csináltak?

Figyelt kérdés
Szomszédomat egy idegen férfi egy nyilvános helyen megütötte.A sértett kihivta a rendőrséget,akik az elkövetőt leigazolták,és elmentek.A garázda fazon meg sörözött tovább.A szomszédom 3 hétig beteg állományba volt ez miatt.
2010. dec. 21. 00:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem igen. Ugyebár a verekedés már nem folyt, az elkövető adatait meg felvették. Abból, hogy egy vérző orrot látnak, még nem következik semmi olyan bűncselekmény, ami miatt ott helyben le kéne tartóztatni az illetőt, teszem azt nem gyilkosság történt. Ez így ránézésre simán lehetett volna egy 8 napon belül gyógyuló könnyű testi sértés is, ami meg csak magánindítványra büntethető, ezt így ránézésre nem lehet megállapítani.

Ilyenkor ezt kell tenni, igazoltatni, a sértettet meg megkérdezni, hogy kíván-e feljelentést tenni.

2010. dec. 21. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%

A baj az, hogy ma mar nem ismerjuk a torvenyt, hogy mi szerint jarnak el.

Regen mar amikor ver folyt, akkor az mar egy komoly testi sertesnek szamitott, ma mar nem tudom, hogy minek kell megtortennie ahhoz, hogy a rendorseg intezkedjen.

Ezert elnek az emberek raccsal korbe veve, mint a madarak a kalitkaban, es este mar felnek kimenni az utcara stb.

2010. dec. 21. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
3 hét betegállomány az jócskán túllépi a 8 napot, ezért talán még most is megtehetné a feljelentést - ha valóban felvették az illető adatait, akkor meg is lehet találni. A feljelentést viszont a szomszédodnak kell megtennie - sokkal több bűncselekmény derülne ki, ha az emberek élnének alkotmányos jogaikkal.
2010. dec. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Én 1x éltem az alkotmányos jogommal amikor elraboltak 7 évig jártam bíróságra többször fel kellett mennem pestre munkaidőben vizsgálatokra (nekem kellett kifizetni az utazási költségeket)+ az elkövető drága ügyvédje állandóan rám akarta kenni a gyanút(sértettre) majden engem kapcsoltak le mert elraboltak, végül döntés nélkül elévült az ügy. Vasárnap délben a Váci főtérről raboltak el 8 szemtanú előtt, amiből az ügy végére már csak 1 maradt.
2010. dec. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
És mivel ilyen rohadt hosszú az eljárás, ezért egyre kevesebben tesznek feljelentést. És mivel egyre kevesebben tesznek feljelentést, ezért azt hiszik, hogy milyen jól működik a rendszer. De ha egyszer mindenki megtenné a maga kis feljelentését, akkor rájönnének, hogy mennyivel több bcs. történik, mint gondolnák, és valószínűleg belegebedne az igazságszolgáltatás. :)
2010. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez még akár lehetett 8 napon belül gyógyuló sérülés is.


Engem egy kocsi ütött el, nem tört semmim, csak a bőr ment le a lábamról meg az arcomról meg fájt a csuklóm.

Törés nem volt, tehát 8 napon belül gyógyuló sérülés (papíron).


2 hónapig nem tudtam rendesen használni az egyik kezem és egy hónapig olyan volt az ábrázatom, mint egy hullának...

2010. dec. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kapott egy papirt,hogy fáradjon be,ekkor és akkor de ha tovább szeretné vinni az ügyet fizessen be 5000 Ft-ot.Ez elgondolkodtató:Kap valaki egy olyan pofont,hogy elered az orravére egy részeg garázda embertől.Három hétig feldagadt arcal,kéken zölden otthon van.A munkahelyén a fönök épphogy nem küldi el(okot mindig találnak)és még ő fizzessen 5000Ft-ot.Majd ha kap valami büntetést az illető,persze pénz büntetést az az Állam kasszájába vándorol.Hősünk kapott egy pofont fizetett 5000 Ft-ot az állam meg kaszál majd 30000 Ft-ot!!!!!
2010. dec. 21. 14:19
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem pont így van. Én úgy tudom, hogy ha a feljelentést tesz, és a bíróság helybe hagyja, akkor kérhet a 3 hétre kártalanítást, ha igazoltan ez miatt volt táppénzen...
2010. dec. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%

Az f@szt magyaráztok ennyit egy rohadt pofonról???

Ha annyira rossz volt megtalálja a sértettünk a módját, hogy "revansot" vehessen. Ha meg nem ér ennyit, akkor nem is érdemli meg, hogy más intézkedjen helyette.


Értse meg mindenki: A RENDŐRSÉG NEM AZ EMBEREKET SZOLGÁLJA, HANEM AZ ÁLLAMOT! NEM ÖNKÉNTESEN NYÚJT SEGÍTSÉGET, HANEM PARANCSOKAT HAJT VÉGRE SZABÁLYOK, TÖRVÉNYEK SZERINT. Tudom, hogy rosszul eshetett egy pofon, de egy átlag rendőrtől te ne várj túlburjánzó empátiát. Az ő szemében ez egy pitiáner ügy, tele konfliktussal, amit meg nem szeretnek.

A rendőröket jobb kihagyni az ilyen vitás ügyek "megoldásból".

"Z"

2010. dec. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
63%
tökéletesen egyetértek az utolsó hozzászólóval.
2010. dec. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!