Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Elegendő bizonyíték-e egy...

Elegendő bizonyíték-e egy Banki átutalásról szóló bizonylat másolata?

Figyelt kérdés
Tavaly jelentkeztem egy álláshírdetésre,mely hosszú levelezés során igaznak bizonyult,és ezért 4000 ft-ot átutaltam a férfi bankszámlájára.Utólag kiderült hogy csalás volt az egész,és nem is annyira az én 4000 ft-om bosszant,hanem gondolom másoktól is szedett össze pénzt.Ha feljelenteném elindítanák a nyomozást? Azok az E-mailek vannak meg,melyben leírja a munkahely nevét,meg mindenféle tájékoztatást,meg az is megvan melyben kéri a 4000 ft-os díjat,illetve a neve a Bankszámlaszámával együtt,melyet szintén ő írt meg.Természetesen azon felül az átutalásról szóló bizonylat is megvan.Olvastam,hogy ilyen esetben nem indítanak nyomozást,mert a bank nem fog kiadni semmilyen infót.De egy számlabizonylat nem elég? Meg végül is levelében leírt mindent,tehát az sem bizonyíték??Szerintem nem volt hamis név,és számlaszám,de ki tudja.Kérem a segítségeteket!!Köszönöm!
2009. febr. 7. 21:32
 1/8 anonim ***** válasza:
98%

Nem hinném, hogy bármit el fogsz érni akár levéllel, akár átutalási megbízással. Ha megvan a címe inkább jól veresd meg, sokkal többre mész vele.

Az meg hogy én fizessek azért, hogy dolgozzak... Ne haragudj de három év levelezéssel se lehetne elhitetni velem hogy nem átverés. Az ember azért akar dolgozni, mert nincs pénze...

2009. febr. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem meg igenis próbáld meg!! az elektronikus levelezés valamint a bankszámlakivonat,átutalási papír alapján a rendőrség csalás bűntette elkövetés alapos gyanújával elindíthatja a nyomozást.nincs vesztenivalód...én azt gondonám h.rendőrségi ügyben a bank köteles az adatokat kiszolgáltatani,de azért ennek is járj utána...lehet h.nem sikerül, de ha mégis egy csomó embert mentesz meg attól,hogy ez az ember ilyet műveljen velük is a jövőben.


a bürokrácia miatt valószínűleg h.nem kevés időd,energiád megy kárba amíg intézkedsz,de szerintem megéri..várom a fejleményket:-)

2009. febr. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ja és még valami: a neten számos jogi fórum van,ahol az ügyvédek válaszolnak a kérdésekre,akár előzetesen tőlük is érdeklődhetsz,h.ne feleslegesen vágj bele a dologba..


pl.egy ilyen fórum->


[link]


sok sikert,az előző voltam:-)

2009. febr. 8. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem is belevághatsz nyugodtan.

De!


- Nézd meg, hogy a bankszámlaszám nem-e egy külföldi banké. Mert abban az esetben nem feltétlen tud a rendőrség nyomozgatni, lekérni adatokat. Csak Magyarországon is bejegyzett bankra terjed ki a hatáskörük.

- Hasznos, ha az illető az e-mailben írt nevet is. Ha meg a honlapja is megvan, még jobb. Mentsd el azt is; meg nézd meg a domain nevet, adatokat.

(A legtöbb domainnek az adatai hellyel-közzel nyilvánosak. Az illető beazonosítható. - A legtöbb domain szolgáltatónál ha rákeresel a domainre, és kiírja, hogy "foglalt", akkor meg lehet nézni, hogy kinek a nevén van.)

- Ne szólj neki róla, mert akkor még idejében törölheti a nyomokat. Egyszerűen csak irány a rendőrség - add át a rendelkezésre álló bizonyítékokat, majd jelentsd fel. (Érdemes kihasználni az ingyenes jogtanácsadást, mait az olvtársunk írt.)

- A banki bizonylat jó arra, hogy az átutalás tényét, meg a kérdéses illető számlaszámát bizonyítsa. Hiszen olyan, mint egy bolti számla - csak más jellegű.

- A végére írom a legfontosabbat. Előtte olvasd el az összes írását az illetőnek! Ugyanis elképzelhető, hogy te hozzájárultál mindehhez. Ha pl. egy weboldalon olvastad, és onnan rendeltél nála, akkor előfordulhat, hogy a honlapon valahol (pl. az alján a Szabályzat vagy hasonló részben; mindenképpen kisbetűs helyen) ott voltak a feltételek. És te pl. a regisztrációval, vagy bármi mással elfogadtad azt. Ezt jó előre letisztázni!


Szóval csak rajta! Sok sikert! ;)

2009. febr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget!Ma az egyik ismerősöm aki a bankba dolgozik,azt mondta,hogy nem fogják kiadni az illető adatait.De szerintem ha tudom a nevét és a számlaszámát,igaz ,hogy ebből a névből több száz is lehet,de akkor a rendőrség már név alapján tudja keresni nem? Viszont azt hallottam,hogy ha nem fogadják el a bizonyítékot,akkor még engem is megbüntethetnek rágalmazásért.Ez igaz?
2009. febr. 8. 14:47
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Neked nem adják ki az adatait. Bár az elvileg az átutaláskor kapott számlán rajta van. (Nem biztos persze.)


De ha a rendőrség kéri, akor kiadják az adatokat nekik. Tehát ha azt mondod, hogy téged megloptak, becsaptak, és ezért feljelentést teszel, akkor ők megnézhetik, hogy valóban ki is az illető. Nekik ezesetben elég a számlaszám. A bank nekik köteles kiadni a személyes adatokat is.

Szóval csak nyugodtan jelentsd fel.

2009. febr. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez ahogy írtad nem a te 4000 ft szempontjábol fontos, viszont lehet el is kapták már és a tárgyalások folyamán plussz egy sértett leszel, így halmozódik a "büne". vagy is nyugodtan jelentsd be, mert lehet közelebb viszed a nyomozást.
2009. febr. 8. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Engem érdekelne hogy tettél-e feljelentést és hogy milyen következményei voltak az ügynek! Elvégre másfél éve volt.


Válaszodat előre is köszönöm!

2010. aug. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!