Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » November 20. -án közlekedési...

November 20. -án közlekedési szab. s. -miatt kaptam 5 hónap eltiltást, és 75000 ft pénzbüntetést. Miért nem kaptam vissza a jogsim 20. -ig?

Figyelt kérdés
Nem értesítettek ki, semmi papírt nem küldtek róla, a postán sincs. Nem tudtam még kifizetni a büntetést, lehet azért nem? Pedig akkor is csak 5 hónap az eltiltás.
2011. ápr. 22. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel a közlekedési szabály kihágásáért ezt a két tételt rótták ki, ha mindkettő teljesítődik, visszakaphatod, ergo 5 hónap ÉS 75e forint befizetése után. (Ne vedd készpénznek, amit mondok, de én mindenképpen így látom logikusnak, és ismerősöm is valami ilyesmit mesélt, de csak félfüllel hallottam.)
2011. ápr. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Haverom is így járt, de neki újra kellett vizsgáznia, vagy valami tanfolyamra járnia. Szóval nem kapta csak simán vissza.
2011. ápr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Volt már ilyen, akkor megoldottam részletfizetéssel és 3 hónap után visszakaptam. Akkor, ha elkezdem fizetni a részleteket visszakapom?
2011. ápr. 22. 19:50
 4/7 A kérdező kommentje:
Második: a haverod szrintem már bűncselekmény kategória volt, ha jól tudom, csak akkor kell vizsgázni.... de nem 100%
2011. ápr. 22. 19:51
 5/7 anonim ***** válasza:

"Haverom is így járt, de neki újra kellett vizsgáznia, vagy valami tanfolyamra járnia. Szóval nem kapta csak simán vissza."


Ezt csak egy évet meghaladó eltiltás esetén alkalmazzák.

2011. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
értesítés nélkül be mész és kiadják
2011. jún. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az 5 hónap után egy héttel bementem reklamálni és meglepetésemre visszakaptam.
2011. jún. 10. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!