Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a különbség a terror- és...

Mi a különbség a terror- és terrorizmus elhárítás között?

Figyelt kérdés

Bercsényi zászlóalj elsődleges feladata a terrorizmus elhárítás. A TESZ feladata a terrorelhárítás.


"A közelmúltban együttműködési megállapodást írt alá a BM és a HM a terrorizmus elleni küzdelemben érintett egységek közös kiképzésének feltételeiről. A BM Rendőrség Terrorelhárító Szolgálata a túszmentéssel, a behatolással, combat lövészettel illetve a kiemelt személyek biztosításával kapcsolatos tapasztalataikat adják át a mélységi felderítő alakulatoknak. A katonák az infrastruktúrát biztosítják az együttműködéshez, így például helikoptereket és az ejtőernyős kiképzést." - ez meg innen van: [link]



"Béke idején a különleges egységek feladata lehet a terroristák és bűnözők felkutatása, elfogása, megsemmisítése, kábítószer-termelő helyek felderítése, megsemmisítése, illetve egyéb, a biztonságot szolgáló együttműködés a polgári rendvédelmi szervekkel és a rendőrséggel." - ez áll a katonasuli oldalán, a különleges katonai egységek leírásában.

Azt tudom, ha belföldön van terrorista veszély akkor a TESZ-t vetik be, ha külföldön kell magyar állampolgárokat kimenekíteni akkor meg a Bercsényi zászlóaljt.


Csak nekem mégis kusza, hogy két egység van ezekre a feladatokra. És nem úgy, mint a briteknél vagy ausztráloknál, hogy csak egy katonai egység a SAS, ami belföldön is ellátja a túszmentést.

Ha jól tudom az SAS hajtotta végre az első olyan sikeres túszejtést amiből más nemzetek elit osztagai is tanulhattak.


Engem érdekel a téma, e két alakulat közötti különbségről a gyakorlatban.


2011. máj. 29. 00:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az alapvetol kulonbseg az, hogy az egyik a rendorseghez, a masik meg a honvedseghez tartozik, igy teljesen mas a jogallasuk is.

Ugyanugy van rendorsegi es honvedsegi tuzszeresz alalkulat is kulon-kulon.

2011. máj. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A rendőrségi szervezet új neve TEK.
2011. máj. 30. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!