Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Így vissza lehetne szerezni a...

Így vissza lehetne szerezni a pénzt?

Figyelt kérdés

Nem történt meg velem, csak érdekel.


Elvesztettem a pénztárcámat, sok pénz volt benne (100000 Ft). Az igazolványaim is benne voltak. Aki megtalálta, az visszaküldte az iratokat, de a pénzt nem.

Ha feljelenteném lopásért, akkor vissza tudnám szerezni?


2011. júl. 1. 11:19
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogyan bizonyítod, hogy annyi pénz volt benne?


Ugyanis én meg azt állítanám, hogy 20Milla volt benne:)

2011. júl. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%

Nem.

Neked kellene bizonyítani, hogy a pénz akkor is bent volt a tárcában, amikor ahhoz került, aki visszaküldte, mert egyáltalán nem biztos, hogy ő találta meg először.

2011. júl. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Ezt ugye nem gondoltad komolyan?
2011. júl. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor iszonyatosan kell örülni annak, hogy az iratokért nem kell rohangálni, a pénz elvesztése miatt pedig csak az okolható, aki elvesztette, akkor is ha ellopták. Figyelni kell, nem olyan bonyolult. De feljelenteni azt, aki visszajuttatta az iratokat nem helyes.
2011. júl. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Nem, mível nem lopott, hanem megtalálta.

Örülj, hogy az igazolványokat visszaküldte, és nem adta el.

Ha te találtad, akkor ne dicsekedj, csak örülj a lének.

2011. júl. 1. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Pontosan ezért nem adok le semmiféle talált igazolványt, hanem otthagyom, ahol találtam. Még csak az kéne, hogy a hálás tulaj feljelentsen hálából.
2011. júl. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha fel is jelented lopásért, be is bizonyítod, hogy benne volt 100000Ft, és azt mondja, hogy ő így találta, akkor mit teszel?
2011. júl. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%

Ez nem lopás, hanem jogtalan elsajátítás (Btk. 325. §).

Az már más kérdés, hogy bizonyítható-e.

2011. júl. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én egyszer hasonlóan jártam,tudtam hol van egy lopott kismotor tudtam ki a tulaj,el akartam kerülni a további kellemetlenséget ezért vissza vittem a gazdájának aki hálálkodott,köszöngette össze vissza,másnap bement feljelenteni hogy nálam volt a motor -.-" gyökér
2011. júl. 12. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem ő lopta el, hanem te hagytad el! ha megteszed, örülhetsz, ha ő nem jelet fel erte!!!
2012. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!