Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » A taktikai bot miért tabu nálunk?

A taktikai bot miért tabu nálunk?

Figyelt kérdés
Nézegettem képeket, videókat és azt vettem észre, hogy az USA-tól kezdve anglián át európa rengeteg országában használják ezeket az eszközöket a rendőrjárőrök is, nem csak a bevetési osztályok. Nem kétséges, hogy praktikusabb, kisebb helyen elfér, sprintelni is lehet vele még a jelenleg használatos tonfák és gumibotok összevissza himbálóznak. Hogy lehet, az, hogy még a nálunk demokratikusabb (:D) országokban is megengedett eszköz itt pedig sír a média, sír az emberjogi bizbasz, ha csak a vipera szó előkerül?
2011. aug. 5. 09:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs pénz a fejlesztésre.
2011. aug. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert sérülést képes okozni.
2011. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
2006-ban libsi média, az elfajzott emberjogászok, meg a korlátoltabb (vagy csak a rendőrségbe rúgni akaró) állatpolgárok kitalálták, hogy a vipera "az ördögtől való, népnyúzó eszköz". Azóta még a gondolata is tabu, nem számít az ésszerűség vagy a praktikum.
2011. aug. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy vipera soha a büdös életben nem fog sérülést okozni!


Esetleg az azt szakszerűtlenül használó. De szakszerűtlenül használva szinte BÁRMI képes sérülést okozni.


A fejlesztésről meg annyit, a felszerelésem nagy részét így is saját pénzből vettem (többek között a tonfát is). Ne szereljenek fel vele, de ha már a magaméból megveszem, legalább ne tiltsák...

2011. aug. 5. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

janzi!

Én szinte mindig hordok magamnál viperát (nem vagyok rendőr). Már nem is követem hány évet kaphatnék érte, ha 1x megmenti az életem (vagy másét) az már jó. Megéri a rizikót!

Z

2011. aug. 5. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szolgálaton kívül én is tartok magamnál (az általad említett okból). Szolgálatban nem tehetem, nem éri meg kockáztatni. Egyébként amire a vipera jó, arra a tonfa is.
2011. aug. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szerintem a tonfát kellene rendszeresíteni mindenkinek, és képzést adni. Elvezetni, fegyvertelenné tenni a bűnözőt. Tökéletesen alkalmas lenne rá.

http://www.youtube.com/watch?v=4mNUNiBRwnU&feature=related

2011. aug. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
2011. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Viperával és bottal sok olyat meg lehet csinálni, amit tonfával is. Egyrészt. Másrészt a büdös életbe nem fogsz ilyen "varázslást" látni az utcán rendőrtől. Az utcán nincs idő felkészülni, nincs idő ilyen látványelemeket produkálni. Sőt! Egy bizonyos ponton túl a tonfa (és más bot is) csak akadály.
2011. aug. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Azért lenne jó ezeket készség szinten elsajátítani. Akkor nem kellene felkészülési idő, reflexből menne.


Bár azért ez egy kicsit túl volt spilázva...

2011. aug. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!