Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha postai utánvétellel eladtam...

Balazs00xx kérdése:

Ha postai utánvétellel eladtam valamit, és a készülék a vevő állítása szerint hibásnak bizonyult, megteheti a feljelentést, ha igen milyen indokból?

Figyelt kérdés
2011. nov. 4. 12:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

1. Küldje vissza a terméket.

2. Ha tényleg rossz, működőképtelen akkor vissza kell fizetned a vételárat vagy felajánlhatod neki, hogy meg javíttatod.

3. Ha viszont jó az árú csak csak az a baj pl nincs megelégedve a színével vagy kopottas viszont ez a termék leírásában szerepelt, akkor nem te vagy a hibás. És nem vagy köteles megtéríteni neki a költségeit.

2011. nov. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
a kérdésem, az lenne, hogy Feljelenthet -e és milyen okkal ?
2011. nov. 4. 14:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Ha bejelentett vállalkozó vagy, akkor a fogyasztóvédelemnél.


Egyébként meg simán a rendőrségen is feljelenthet, ugyanis (ha jól tudom) csalásnak hívják, hogyha szándékosan átvered a vásárlót.

2011. nov. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
szó sincs szándékos átverésről, a készülékkel álllítása szerint néha kikapcsol valamiért...
2011. nov. 4. 14:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Küldje vissza, bizonyosodj meg erről a hibáról te is. Ha fenn áll, és el tudod hárítani akkor nem tehet. Ha pedig fenn áll, de te ezt semmilyen módon nem jelezted a vásárlás előtt, nem vagy hajlandó kárpótolni(megjavítani,vissza venni, kicserélni) a vevőt akkor igen.
2011. nov. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem:) köszcsi puszcsi : )
2011. nov. 4. 19:15
 7/11 anonim ***** válasza:
Használt termékről van szó?
2011. nov. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"ugyanis (ha jól tudom) csalásnak hívják"


Abszolút semmim köze a vázolt szitunak jogilag a csaláshoz,így a rendőrséghez sem.

2011. nov. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

használt, igen

most akkor mi a válasZ?:\

2011. nov. 8. 09:26
 10/11 anonim ***** válasza:

Amennyiben magánszemélyként adsz el egy használt terméket,semmiféle garanciális ill jótállási kötelezettséged nincs,hacsak erről külön szereződés nem köttetik.

Jelen esetben a vevőnek kellene bizonyítani,hogy a termék már nálad hibás volt(állítása szerint),ami utólag aligha fog sikerülni.Fel nem tud jelenteni e miatt(mivel ez nem rendőrségi ügy),ez csak üres fenyegetés.

2011. nov. 8. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!