Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » 15 éves; lopás; elkapnak;...

15 éves; lopás; elkapnak; nincs személyi; bírság? (lent bvebben)

Figyelt kérdés

Haverom kérte, hogy kérdezzem meg: Ha 15 éves vagy és 4975 forint értékben rajtakapnak téged egy lopáson, és nincs nálad személyi, rendört hívnak, majd elvisznek az utcádig, amikor már felvették az adatokat, de nem házjoz, mert jófejek voltak, és kiküldenek egy levelet, abban mi fog álni, és kinek címzik majd?

Úgy értem, a srácnak, vagy az anyjának?

És mekkora bírságra számítson, hogyha az első rendőrségi esete volt? (Kivétel egy felNEMjelentett verekedés, amiben Ő volt az áldozat.)


2011. dec. 3. 23:27
 1/6 anonim ***** válasza:

JÉZUSOM! Vérzik a szemem! Hogy lehet így írni?!

Na mindegy, szerintem kamu, tudod miért?

Ha lopáson kapnak 15 évesen akkor, mint fiatalkorú, ha van is nálad személyi bevisznek az őrsre és várják a feltételezett szüleidet amit mondtál, hogy kiderítsék ki a fene is vagy. Feljelentés lesz, minden bizonnyal, de 20 ezerig nem bűncselekmény, tehát egy kis dorgálás a szüleidtől és a rendőröktől és megúszod.

Levelet akkor kapsz ha beidéznek vallomást tenni. Szüleidnek fog menni a levél.

Bírság nem lesz ilyen esetben, bírságot nem lehet arra kiszabni, akinek nincs saját legális (gyk: adózott, bejelentett) keresete.

2011. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
haverod mi?hogyne....
2011. dec. 3. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves blastoffitspartytime!

Először is sajnos nem kamu.. :S

Másodszor köszönöm, hogy válaszoltál, hasznos volt.


És ezt most már én kérdezem, de levelet akkor is kaphat, hogyha ott helyben elismerte, hogy bűnös?

2011. dec. 4. 15:53
 4/6 anonim ***** válasza:
Ezt mindenképpen hivatalos útra terelik, úgyhogy természetesen értesítik anyádékat, ugyanakkor ne feledd, hogy most már 20000 alatti lopásért is előállítanak és ha kell őrizetbe vehetnek.
2011. dec. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egyszer étteremben pénz nélkül piáltam, aztán leléptem.

Kijött 2 rendőr, felvették az adataimat, meg ilyesmi.

Aztán a jegyzőtől kaptam valami 3000 ft-os pénzbírságot :D

2011. dec. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, de itt az árut visszavették, ott pedig nem tudták.

Amúgy köszönöm a válaszokat, nem érkezett meg neki semmilyen levél.

2012. jan. 1. 04:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!