Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ellopták, feljelentettem,...

Ellopták, feljelentettem, ezek után mi lesz? és amugy hogy működik ez az egész?

Figyelt kérdés

Ellopták a pénztárcámat, az összes létező fontos és lényegtelen papírommal együtt. pénz nem volt benne.

a bankkártyámat letilttatam, és tettem feljelentést.

ezek után mi lesz? keresgélnek egy kicsit aztán kapok valami papirt hogy sorry de nem lett meg, vagy el se kezdenek vele foglalkozni? esetleg, ha mégis egy kedves egyénke megtalálja és bedobja a postaládámba, akkor mi van?

meg hogy tudják azt figyelni hogy nem élnek e vissza az adataimmal?


2012. jan. 8. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Keresgélni? Persze, képzelem ahogy két járőr sétál az utcán, nézi a járdát és kutatja a pénztárcát :)

Ilyenkor annyi van, hogyha esetleg lecsuknak egy tolvajt és éppen nála van a tárcád, akkor visszakapod. mondjuk erre esély nincs, mert ki szokták dobni azonnal, ami értéktelen.

Kapsz majd egy papírt, igen, hogy a nyomozás lezárult.

Ha valaki bedobja a postaládádba mi lenne? Örülsz.

Milyen adatoddal élnének vissza és hogyan?

2012. jan. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

mármint úgy értem a keresgélést, hogy ha tudom hogy olyan helyen lopták el ahol van kamera, akkor estleg megnézik a felvételeket.

ha meg bedobják, gonodolom visszamegyek a rendőrségre és jelentem hogy meglett.

visszaélni meg, hát a rendőrségen a kedves ügyeletes hölgy azt mondta hogy volt már olyan hogy hitelt vettek fel, meg mobiltelefont vásároltak ellopot személyivel.

2012. jan. 8. 16:12
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy visszaélhetnek vele. Pl nyitnak egy fals vállalkozást a személyi igazolványával és pénzt csalnak ki másokból vagy bankszámlát nyitnak amire a lopott lóvét befizetik majd így vásárolnak belőle árut, ezzel mintegy tisztára mosva azt.
2012. jan. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Persze, a kamera felvételeit megnézik esetleg, bár ilyen értékű lopásnál még ez sem biztos.

Ha meglesz, akkor igen, jelenteni kell, hogy meglett.

A visszaéléseket nem tudom, de szerintem ha új igazolványokat csináltatsz, akkor azok nem lesznek érvényesek. És szerintem ha valamilyen bűncselekményt elkövetnek az adataiddal, azért nem lehetsz felelős, hiszen jelentetted, hogy eltűntek. Ilyenkor gondolom nyomozás indul, de ezzel nem kell foglalkoznod.

2012. jan. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kártyákat sűrgősen tiltasd le, a papírjaidról szólj, hogy ellopták (okmányirodában mindenképp szólj, de a rendőrségnek is), és csináltass új iratokat.
2012. jan. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ott van az elején: letilttattam a kártyám és voltam a rendőrségen :)
2012. jan. 8. 18:14
 7/7 anonim ***** válasza:

Remélem azt is tudod, hogy ha bármilyen személyazonosításra alkalma okmányod szintén ellopták., azt is jelenteni kell, ugyanis az okmányt érvénytelenítik, így értelemszerűen más nem tudja majd felhasználni.

Ha valaki megtalálja, akkor pedig jelented a rendőrségnek, illetőleg szintén az okmányirodának is.

Egyébként meg ha nem tudsz semmi információval szolgálni ki vagy hol lophatta el, vagy akármi amiből el lehet indulni, akkor a körülményektől függően bűncselekmény hiányában vagy megszüntetik az eljárást vagy pedig ismeretlen elkövető miatt felfüggesztik az eljárást.

2012. jan. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!