Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Számít-e/látszódik-e ez a...

Számít-e/látszódik-e ez a dolog, ha felvételizni szeretnék rendészeti szakközépbe?

Figyelt kérdés

10 vagy 11 esetleg 12 éves koromban (nem emlékszem pontosan), egy barátomnak "hála" belekeveredtem egy bolti lopásba a tescoban, 5-7 ezer forint közötti értékű tárgyról volt szó, természetesen a szüleink kifizették helyszínen és nem hívtak rendőröket vagy ilyesmi, viszont kb 2-3 hónapig kellett járni 1 helyre ahol megbeszéltük ezt a dolgot egy harmadik féllel, hogy miért tettük.. ilyesmi. ezt sikeresen le is tudtuk, nem volt ebből további gond.


kérem csak az írjon választ aki biztos a válaszában! köszönöm!


(most 22 éves vagyok szóval nem ma történt!)


2012. jan. 19. 15:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Jajj ennek semmi nyoma nincs, nyugi! Eleve nem is voltál büntethető, és 5 év után elévül az ügye. Nekem is volt egy kellemetlen ügyem, tiszta az erkölcsim. Azt nem tudom van-e valami adat rólam, de a te helyzetedben kizártnak tartom. Gyerek voltál!
2012. jan. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Shai-Hulud ***** válasza:

Semmi nyoma nincs. Nyugodtan jelentkezhetsz bárhova, ezt a dolgot meg sem kell említened. Nincs, nem létezik.


Pedro

2012. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudok neked biztos választ adni, de abból indulok ki, hogy nem, mert a korod a Btk. szerint a bűnösséget kizárja. Ki volt az a 3. fél, és ki rendelte el ezt a kezelést, azt tudod? Lehet hogy ez bűncselekmény sem volt, csak szabálysértés, nem tudom mi volt 10 évvel ezelőtt az értékhatár, ami a bcs. a szabálysértéstől elválasztotta lopás esetén. A szabálysértést viszont nem hiszem, hogy néznék.
2012. jan. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a gyors válaszokat!
2012. jan. 19. 15:52
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem baromi egyszerű, kérni kell egy erkölcsi bizonyítványt (a jelentkezéshez is biztosan kérni fogják úgyis). De nem valószínű, ha nem tettek feljelentést.

Ha tettek, szerintem akkor sem kizáró ok talán, hiszen még gyerekkorú voltál.

2012. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Elég rizikós szerintem. Egyik ismerősömbe azért kötöttek bele mert ovis (kb.5 éves) korában logopédushoz járt. Fogalma sincs hogyan derítették ki, de szívóztak vele egy kicsit...

Egyébként végül is felvették második nekifutásra :)


Sok szerencsét a felvételihez!

2012. ápr. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!