Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megérné rendőrnek tanulni?

Megérné rendőrnek tanulni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 24. 18:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Milyen kérdés ez már megint?!


Rendőrnek akkor tanulj, ha érdekel, és érzed hogy az szeretnél lenni, ne azért menj rendőrnek mert megéri-e vagy sem.

2012. jan. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 cirmos macskafül ***** válasza:
Persze h megeri! Kezdunk rendor allam lenni. A korrupcio nem fog megszunni. Osszegezve~ lesz hatalmad es penzed.
2012. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
elsőnek: igen szeretnék de azért szól így a kérdés hogy "megérné" mert a fizetéssel van bajom hogy a 100 at se kapják meg (egyes hirek szerint)és még 1 zárójelbe hogy olyan mint a hobbi hogy szereted de nem élsz meg belőle
2012. jan. 24. 22:23
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

JELEN ÁLLÁS szerint két féle embertípus dolgozik a rendőrségen szerintem.

Az egyik aki szereti csinálni, és ha belefullad a hitelébe (mint egyre több kollégám), akkor is csinálja, és akkor sem lesz korrupt.

A másik pedig, a mostani gyorstalpalósok 80%-a, aki azért jött, hogy legyen "munkája". Ezért nem érdemes ide jönni, mert a kollégáik kikezdik, általában ezek korrumpálhatóak, siránkoznak, hagyják ott a rendőrséget.

Az nekem mint rendőrnek a véleményem.

A fizetés a kezdő rendőrnek tavaly úgy 90eFt körül volt, idén valószínűleg kevesebb lesz, az adójóváírás eltörlése miatt, illetve a kafeteria is kevesebb lesz.


Én azt tudom tanácsolni neked, hogy gondolkozz el, szeretnéd-e ezt csinálni. El kell viselni, hogy parancsolnak, hogy ingyen túlóráznod kell, az emberek hülyeségeit, és szeretni kell mindemellett.

Cserébe kapsz egy másik családot, lesz jövedelmed, és azért valljuk be, nem kell fizikai munkát csinálnod. De szellemileg le leszel strapálva, hidd el! Lesz olyan, mikor inkább kapáltál volna 8 órát.

2012. jan. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm az értelmes és hasznos választ!!!!!!!
2012. jan. 24. 22:50
 6/13 ZETAS ***** válasza:

Közel 2 tucat rendőr, vagy annak tanuló ismerősöm van.


Akik már azok: viszonylag jól él és biztos állás. Kevés a szabadidő, családra szórakozásra nem sok idő jut. Valaki nagyon jó helyet fog ki pl Marcali nevű kis faluban körzetis és szinte semmi stressz, valaki rosszabbat pl Szerencs.

Kollégák és felettesek milyensége szintén helyfüggő, de mivel első pár évben nem kívánságműsor hova raknak (valszeg Bp.) ezért ott derül ki, hogy kikészülsz, vagy csak idegbeteg leszel, vagy elvagy, mint a befőtt és űrlapokat töltögetsz.

Én csak az anyagi oldaláról tudom nézni a dolgokat és ilyen szempontból mindenképpen megéri rendőrnek menni.

2012. jan. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
de csak 90 et keres nem tul kevés??
2012. jan. 26. 14:48
 8/13 ZETAS ***** válasza:

Netto 90-ből ki lehet jönni. Meg van lakbértámogatás, RKA pályázatok stb.

22000 HUF közmunkára az kevés, netto 90 az egész jó. A kezdő tisztek pedig bőven 100-on felül keresnek.

2012. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
akkor most ez hogyvan?? nemértem.. ki lesz kezdőtiszt és ki az aki 100 alatt keresnek
2012. jan. 27. 18:48
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendészeti szakközépiskolával tiszthelyettes leszel, vagyis őrmester.

Rendőrtiszti főiskolával pedig tiszt, vagyis hadnagy.

A tiszti beosztásokért járó kezdő fizetés úgy 130eFt-tól kezdődik.

2012. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!