Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha nincs nálam a személyi...

Ha nincs nálam a személyi igazolványom, akkor előállítnat a rendőr? És meg is bilincselhet?

Figyelt kérdés

Ha jártas valaki az ilyen témában segítsen!

Ha megállít egy rendőr és nincs nálam a személyi igazolványom mit tehet? Előállít? Bevisz a rendőrségre? Meg is bilincselhet?

(15/F)


2012. febr. 14. 17:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod magad más -fényképes- okmánnyal/jogsi, útlevél/ igazolni akkor előállíthat. Ha fizikailag ellenállsz, megtagadod az előállítást akkor meg is bilincselhet
2012. febr. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez most komoly?

Csak azért mert nem tudom bebizonyítani, hogy én én vagyok; azért bilincsben vihetnek el?

2012. febr. 14. 17:58
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdez tőled pár adatot, név, szül.dátum, anyud neve, személyi igazolványod száma...megnézi az adatbázisban, ha minden stimmel, fényképen te vagy, stb...mehetsz utadra...kivéve ha "kitettél" valamit, mert természetesen akkor előállíthat, de ha minden OK. akkor nem fog , hiszen nincs rá oka
2012. febr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudsz olvasni, szöveget érteni?

Ha nem tudod magad igazolni, -előállítanak, bilincselés nélkül bekísérnek vagy bevisznek kocsival!


Ha nem hagyod magad előállítani, fizikailag ellenállsz akkor lehet kényszerintézkedést(bilincselést) alkalmazni!

2012. febr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Shai-Hulud ***** válasza:
82%

"Csak azért mert nem tudom bebizonyítani, hogy én én vagyok; azért bilincsben vihetnek el?"

Ha nem tudod bebizonyítani, hogy te te vagy, akkor éppen lehetsz körözött rablógyilkos is - na jó ez talán túlzás, de például kereshet a gyámügy, vagy lehet hogy feljelentettek lopásért, esetleg a szomszéd nevelő intézetből megszökött valami hasonló korú srác, és azt keresik....


Honnan tudná a rendőr, hogy ki is vagy? Hiszen még igazolni sem tudtad magad.


Ha szerepelsz a nyilvántartásban, akkor viszonylag egyszerű a dolog, de akkor nem véletlenül szerepelsz benne - már volt valami kellemetlen ügyed a rendőri szervekkel. Ha pedig nem vagy benne, akkor bevisznek, megvárják a szüleidet, majd azok igazolnak.


És igen, ellenszegülés esetén meg is bilincselhetnek, sőt, egyéb "kényszerítő eszközöket" is alkalmazhatnak.


Pedro

2012. febr. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 doboszoli ***** válasza:
90%

Nem kellene ezen agyalogni.

A zsebedbe a cigin, a kotonon, a jogsin kívül, tedd be a személyit is. Ennyire egyszerű!

2012. febr. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Előállíthat, amíg személyazonosságod nem tisztázódik vizsgálati fogságba helyezhet, természetesen használhat bilincset, ha úgy ítéli meg, hogy szökésedtől tartani lehet.
2012. febr. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
5%

"Csak azért mert nem tudom bebizonyítani, hogy én én vagyok; azért bilincsben vihetnek el?"


Úgyvélem jól látod a helyzetet.

2012. febr. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi félelmekeltő okoskodó hozzászólót. Egy frászt fognak bevinni és vizsgálati fogságba helyezni... Megkérdezik a nevedet, a születési dátumot, anyád nevét, utána megkérdezik a központtól, hogy létezel-e, illetve van-e vaj a fejeden.
2012. febr. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"doboszoli válasza:


Nem kellene ezen agyalogni.

A zsebedbe a cigin, a kotonon, a jogsin kívül"


15 évesen jogsi?!

Amúgy azt pont elfogadja a rendőr, mert személyazonosításra alkalmas okirat.

2012. febr. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!