Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Segítheti rendőr közmű dolgozó...

Segítheti rendőr közmű dolgozójának a bejutását magánterületre?

Figyelt kérdés

Szomszédom évek óta nem fizet semmilyen közművet. Ha jönnek leszerelni a fogyasztásmérőt egyszerűen nem engedik be. Az utcáról történő vezeték levágás nem megoldható, mert ez osztott telek, akkor nekem sem jut. A gázosoknak sikerült bejutni, mert én beengedtem hozzám (nem mondták, h miért jönnek) majd miután megnézték az órát mondták, h a másik kell. Szomszédom éppen szellőztetett és nem zárkózott be elég gyorsan be tudtak menni. Majd hiába mondta, hogy nem ő a fogyasztó, nem az ő nevén van csak leszedték az órát (nem is lehet, 10 éve meghalt a tulaj-nem íratták át).


2 óra múlva egy "szaki" a leszerelt és lezárt gázcsövet visszagányolta. Én még ma is gázszagot érzek, félek, hogy baleset lesz az illegális bekötés vége. Felhívtam a gázműveket, de továbbra sem tudnak bejutni (a mérő a házban van), és állítólag csak a Gepárd csoport törhet be. Az, hogy én gázszivárgást érzek az kevés. Mit lehet tenni?



2012. márc. 27. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha sulyos szabálytalanságról van szó a közjegyző bármikor elrendelheti hatósági tanuk jelenléte mellett a magánterületre történő bejutást.
2012. márc. 27. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs a szomszédodnál lopott autó, akkor a Gepárd csoport aligha fog nála járni. Ők ugyanis autóvadászattal foglalkoznak.

Van rá mód, hogy rendőr kísérje a szolgáltató embereit, az áramlopásoktól sújtott roppant hátrányos helyzetű vidékeken ez így szokás, mert a villanyszerelőt ott, helyben felnégyelnék (már ha beengedik, de akár az utcán is agyon tudják ütni).

Ha a gázművek nem tud mit tenni, akkor ne őket hívogasd. Mondjuk próbálkozz a rendőrségnél. Kaptak már ők hülye bejelentést, nem fognak meglepődni. Ha arra hivatkozol, hogy gázszagot érzel és nem tudod, mi történt, akkor vagy ők indulnak neki, vagy megkérik, hogy szólj a tűzoltóknak. A hidraulikus feszítő-vágó számára abszolút nem lesz akadály egy zárt kertkapu.

2012. márc. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A rendőrség hivatalból kirendel egy asztalost,akinek engedélye van a zártörésre.Ilyen meg nincs,hogy te bejelentesz egy esetet,amivel lehet ember életek vannak veszélyben,és senki nem foglalkozik vele.Mond meg a gázműveknek,hogy elmész a katasztrófa védelemhez,a tűzoltósághoz,és ha kell akkor az esti híradóban is benne lesz,hogy a fülük botját sem mozdítják.A rendőrséget meg kérdezd meg,hogy ki a felelős egy esetleges robbanáskor?
2012. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az igazság az, hogy a gázosok kihívták, ki is jöttek azonban ők is csak a csengőt nyomták...


Amúgy, árammal, vízzel is ez a helyzet, de érdekes módon a kábeltévét fizetik.


A helyzet azért idegesít, mert ilyenkor mikor nem mennek ki hozzám csengetnek be, mintha én be tudnám engedni őket hozzájuk. Volt, hogy reggel 6kor jöttek

2012. márc. 27. 14:19
 5/5 A kérdező kommentje:

3-nak: igazából kerülném a feljelentgetéseket, próbáltam ez nem vezet jóra, többször megvertek már illetve rongálják a kertem, kocsimat, házamat. Ha a rendőrség kijön akkor a közműveseknek fogom mondani, talán úgy lesz megoldás.


Nem, nem romákról van szó, csak munkanélküli fiatalokról.

2012. márc. 27. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!