Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok Budaházy letartózt...

Mit szóltok Budaházy letartóztatásához?

Figyelt kérdés
Sztem megint el fogják engedni,bár a mostani vád:terrorizmus.
2009. jún. 18. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
43%
ki mondta h.épeszű?a nyilvánosság előtt is égeti magát...
2009. jún. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
93%

Pontosan!

Ahogy írta valaki, itt valami bűzlik ....

Most meg ismerve a körülményeket, legalábbis amiket elénk tárnak, na enyhén szólva nevetséges egy olyan számára, aki kicst járatos a jogban, büntető ügyekben és ismeri a magyar rendőrséget.

Tehát bement engedélyt kérni, gondolom valamit ki kellett tatlálni, aztán erre hoppá letartóztatják, mivel "amúgy is le akarták", és a legszomorúb, hogy a "népek" ezt még el is hiszik, ha a híradó mondja. Nagyon durva, aztán ezek után már házkutatás, na engem ne etessen esnki, kimegy oda 10 remdőr ügyvéd, tanú nélkül, őszintén, tulképpen azt találnak, amit éppen "akarnak".


És még mi beszélünk "régi" koncepciós perekről ...

Mert ez mi?

Nagyon szomorú, hog ymi tartjuk magunkat jogállamnak, na persze aztán a valóüdi jogállamok jót röhögnek rajtunk, d eattól még számunkra ez igen szomorú. Sajnos kemény rendőrállam vagyunk, ez tény, de felháborító.

És bármennyire is nevtséges ez a terrorizmus, valóban a szó szerinti tényállásást a Btk-nak akár rá lehet húzni, ha nagyon akarják. Most előre borítáékolom, hog yebből hosszú előzetes lesz, és az isten se mossa ki az ügyből, hiszen majd "találnak" oylan dolgokat a lefoglalt cuccok között, amelyek "evidens módon" bizonyítják bűnösségét.


Semmi má

sról nincs itt szó, mint ugye hogy útjában van az aktuális politikai rendzsernek és félre kell állítani valahogy, de úgy, hogy az nagyjából jogszerű legyen egy kívülálló számára. És látjátok, itt nemzetközi jogvédő szervezetek se rúgnak labdába ...

Na hát miéárt is beszéllünk sokat arról, hogy nálunk tulképpen nem történt meg a rendszerváltás?

UNDORÍTÓ !!

(és mindezt úgy írom, hogy nem szimpatizálok Budaházyval, de a rendőrállami antidemokratikus lépéseknek valahogy véget kellene vetni, poersze ez képtelenség, mert ha valaki megmozdul, azonnal szintén valami X bűncselekmény vádjával letartóztatják, de hát erről beszélek, egy HORROR ez az ország !!!)

Sajnos nem írhatom le ami történt már bvelem pontosan, mert mivel bizonytani nem tudok (erre aztért figyelnek, ennyire nem hülyék), max engem csukának le rágalmazásért, de szóval a semmiért nálam is kutakodtak már aztán meg meglepezttenm tapasztaltam mégis iket taléáltak nálam a jegyzőkönyv szerint ... amit ott láttam először, na de most 8 rendőr állításával szemben tanú nélkül mégis mit lehet tenni?? Én büntetőügyekben olyan régóta szorgalmazom azt, hogy pl. házkutatást ill. valllomás megkezdését sew lehessen elkezdeni ügyvéd jelenléte nélkül, de sajnos persze süket fülekre talál a javslatom (nem véletlenül), pedig figyeljétek meg, hirtelen lecsökkenne a visszaélések száma (amelyek ellen tehát hangsúlyozom tehetetlen vagy sajnos utólag).


Hát ez van srácok, szomorú, de attól félek, mindegy mi vasn itt, ebből nem fogják tudni kimosni, ez egy mintapéldája lehetne a koncepciós pernek, majd talán 200 év múlva történelemkönyvek így tanítják.


Még egyszer: Nem szimpatizálok Budaházyval, csupán racionálisan elmélkedem, és eljárásjogilag valamint a jogállamiság kritériumait figyelembe véve, nagyon felháborító. De ugye nem az egyetlen, csak ez most nagyobb visszhangot kap.


Aztán sztem ha most ilyen ellenőrizhetetlen körülmények között klfoglaltak ezt-azt, tulképpen azt varrnak a nyakába amit akarnak, komolyan nagyon szomorú, hogy itt tart ez a quurva ország, de sajnos naponta tapasztalom a hasonló húzásokat, el kell ismerni, a jogállamiságtól mi még fényévre vagyunk, elegendő csupán a Büntetőeljárási tv-t átnézegetni egy laikusnak is, és azonnal felfedez pár igen izgalmas ellentmondást, amely jogállamban nem lenne lehetséges, nálunk mégis az.


Valahog yradikálisan csökkenteni kellene a rendőrség szabad kezét úgymond, nagyon nagy hiba volt a Rendőrségi tv-ben lefektetni olyan pontokat, amelyek alapján végül is azt tesznek amit akarnak. Na de Rendőrségi tv is mikor készült ?? Na ugye ...

Nekem jobban tetszik egy olyan valódi demokrácia, ahol ilyet pl. nem tehetnek meg, hogy csak úgy fogják magukat és ám legyen házkutatás, tanú, ügyvéd nélkül !!! Hol élünk???


Sajnos indokolatlan és főleg értelmetlenül nagy hatalom van a rendőrség kezében jelenleg, és főleg olyan értelemben, hogy tökéletesen ellenőrizhetetlen minden viszaélés.


Hát meglátjuk ... de de de de de de ... sztem ez már veszett ügy, most ahogy van, minden más folytatás már csak a színjáték lesz, itt eldöntött a végcél.


Praxisom alatti ügyekből tudnék én mesélni izgi storykat de azokért lecsuknának, mert bizonyítani nyilvén nem tudom, ez természetes. Radikális változtatásra szorul a Be tv is és a Rendőrségi Tv is. De én ezt úgy tenném, hogy régóta jogállami osrzágok megfigyelőivel, együttműködésével, sőt tovább megyek, uniós jóváhagyással megalkotni, mert különben nem sok értelme lesz annak se. Nincs igazam?

2009. jún. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
85%

Egyébként nem kell túl nagy képzelő erő, csak hipotetikusan képzeljük el, ami a mai jogrendszerben sajnos lehetséges:

Egy X Y -ra rá tör 10 rendőr házkutatás címén (sajnos a házkutatás engedélyezésének kotrollálása is hagy igen sok kívánni valót maga után ..., azaz hogy tulképpen nincs, és ezzel nem túlzok), na most az ott levő emberke egyedül van, ha hívbi akar tanút vagy ügyvédjét, ugye evidens, kiütik a kezévbőkl a telefgont, azaz nincs tanú, na ezek után szerintetek 10 rendőrrel körülvéve nem azt foglalnak jegyzőkönyvbe amit éppen karnak??


Csak kérdezem, mint elméletet ...


De hangsúlyozom, ez cak egy gondolatmenet, egy feltételezés, természetesen a mi jogállamunkban ilyen nem elékpzelhető ...

2009. jún. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
77%

"ha bűnös akkor ítéljék el"

Tudod ez legalább olyan szubjektív kategória mint az hogy valaki szép.


Erről beszélek ... be lehet bűnösnek is meg nem is állítani, de ennek jó vége nem lesz. Most ami itt történt az elmúlt időben, azt mind rá kenik sztem, aztán még a felderítési statisztika is javul hirtelen, figyeljétek meg.

2009. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
90%

Figyeljetek, a sokeszű ügyészi szóvivőre már sokszor felfigyeltem, de valaki tudna nekem olyan esetet is mondani amikor netán nem áll fenn a gyanú szerint a bűnismétlés veszélye? Azaz kvázi 100%-os arányban indokolt az előzetes elrendelése. Akkor miért kell színházat játszani?

UNDORÍTÓ

2009. jún. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
71%

"Ha jó ügyet védsz, mitől is félhetsz? Mi is történhetik veled? Letepernek, megrágalmaznak, kirabolnak, meggyaláznak? Vádakkal fordulnak ellened, hamisan ítélnek? Mindez nem változtat azon, hogy az ügy, melyet védtél, jó volt, s ezért jó volt az, amit csináltál, mikor a jó ügy védelmére szegődtél. Ilyenkor ne törődj senkivel és semmivel, csak az ügy igazával, melyet meg kell védened. Végül is tehetetlenek az igazsággal szemben. Letiporhatnak, de meg nem győzhetnek, vádolhatnak, de meg nem hazudtolhatnak, elvehetik életed, de nem vehetik el igazságod. Csak akkor nem vagy magányos az életben, ha jó ügyet védesz."


Természetesen kiengedik, mert ártatlan. A koncepciós eljárás, ami ellene folyik jól ismert a közelmúlt magyar történelméből.

Hazaáruló ávósok, kgb suliban végzett, és III-as főcsoporthoz tartozó ügynökök, a soha meg nem szűnt kommunista hálózat újabb szánalmas próbálkozása szabad gondolatok, hazafiak elhellgattatására.

SZABADSÁGOT BUDAHÁZYNAK!

2009. jún. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!