Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Felvehetem a beszélgetést...

Felvehetem a beszélgetést hangfelvételre?

Figyelt kérdés
Arra gondolta, hogy ha valaki belémköt vagy mondjuk rendőr igazoltat stb arra az esetre a telefonom képernyőjén beállítom a hangfelvételt és így fel tudom venni a beszélgetést. Ha mondjuk belém köt valaki és felveszem, utána felhasználhatom ellene? Tegyük fel ellopja a biciklim vagy ilyesmi az bizonyítékként használható?
2012. jún. 20. 18:15
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Rendőr ellopja a biciklit. Komolyan, hány éves vagy??! A rendőr nem köt beléd, csak ha úgy viselkedsz, akkor viszont jogosan, úgy meg semmit sem ér a hangfelvétel.
2012. jún. 20. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem a rendőr lopja el a biciklim nem kell félremagyarázni... Ha nem tudsz válaszolni akkor miattam ne koptasd a billentyűzeted.
2012. jún. 20. 18:31
 3/9 A kérdező kommentje:
Hidd el amugy a rendőr is belénkköt pedig semmi törvényelleneset nem csinálunk... De ugyebár nem erről szól a kérdés.
2012. jún. 20. 18:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha valaki ellopja a biciklid, akkor azt hangfelvétellel hogy tudod bizonyítani? És mégis, miért kötne beléd egy rendőr minden ok nélkül?
2012. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

NEM EZ A KÉRDÉS? HANEM? HOGY FEL LEHET E HASZNÁLNI!!!!

Most mondhatnám, hogy azért köt belénk a rendőr, mert olyan társaság vagyunk akiket nem szeretnek itt meg ott látni. De ez lényegtelen, mert semmi olyat nem csináltunk még de mégis utálnak. Akkor nem a biciklimet lopják el hanem más megvcernek meg ilyenek teljesen lényegtelen csak egy példát akartam írni.

2012. jún. 20. 18:44
 6/9 anonim ***** válasza:

Válasz: igen, felveheted, ha bizonyíthatóan a meggyanúsított hangja van rajta.

Egyébként: a rendőrnek joga van igazoltatni olyan személyeket, akiknek megjelenése/viselkedése ezt indokolja, továbbá a környéken történt bűncselekménykor az igazoltatott emberek is gyanúsíthatóak. Ha olyan társaság vagytok, akkor bizony hiába lesz hangfelvétel, a rendőr jogosan jár el, nem tehetsz ellene semmit (csak annyit hogy viselkedjetek úgy hogy a rendőr nem menjen oda hozzátok).

2012. jún. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Ha mondjuk belém köt valaki"

Ennyire SÖTÉTEK nem lehettek.....

Nem tudtok szöveget értelmezni akkor ne válaszoljatok.

2012. jún. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Volt már, hogy ki akarták hívni azért a rendőröket, mert a pingpong asztalon ültünk és zajongtunk. Ez annyit tesz, hogy beszélgettünk, meg nevettünk stb. Normálisan viselkedtünk.

Amugy köszi a NORMÁLIS választ

2012. jún. 20. 18:55
 9/9 anonim ***** válasza:

Felveheted, DE!

Amennyiben felrakod valamilyen videómegosztóra, elküldöd sajtónak, vagy mutogatod bárkinek, onnantól kezdve sérted a rendőr vagy más ember jogait, és bűncselekményt követsz el. Önmagában egy hangfelvétel semmit nem bizonyít.

A rendőrnek pedig minden bejelentésre kötelessége kimenni. Ne őket hibáztasd, mert más kihívja őket.

2012. jún. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!