Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az emberölések kb. hány...

Az emberölések kb. hány százaléka jelenik meg Magyarországon valamilyen formában a médiában?

Figyelt kérdés
Gondolom nem az összes...de úgy mennyi mégis? Minden negyedik? Vagy ötödik? Esetleg 10 emberölésből csak 1-ről tud az átlag ember itthon, akármilyen sok hírt olvas/hallgat akármilyen helyen/rádióban?
2012. júl. 11. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindegyik megjelenik
2012. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az emberölésért halálbünti kéne,hülye aki eltörölte.
2012. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 AdamLeBron ***** válasza:

Magyarországon egy évben körülbelül 140 emberölés történik. Volt ennél magasabb is, pár éve 200. Ez azt jelenti, hogy minden második híradóban (minden második nap) beszámolnak egy gyilkosságról. Szerintem a híradók nagyjából heti egy gyilkosságról számolnak be. De lehet, hogy tévedek, ez csak az én szubjektív benyomásom.


Nem minden emberölés jelenik meg ugyanolyan súllyal. Sokszor egy-egy halálos baleset (ebből több ezer van évente) pusztán azért mert "izgalmasabb" (gyermek hal meg, idős nagymama, stb.) nagyobb hangsúllyal szerepel, mint a szándékos emberölés.


Egyébként a kérdésed jogos és érdemes lenne vizsgálni, hogy mennyire kiegyensúlyozottan kerülnek a médiába Magyarországon az életellenes bűncselekmények, balesetek, stb... Van egy olyan érzésem, hogy csak az megy a hírekbe, ami "szenzációs".


Ami meg jó hír (születés, meggyógyult, felépült az árvaház, örökbe fogadta, mégis teherbe esett, bejött a vállalkozása, elváltak de mégis megint összeházasodtak), azt sz*rja le a média nagyívben. Kivéve akkor, ha Győzikéről van szó.

2012. júl. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, szoktátok-e nézni a TV2 Tények című hírműsorát, de szerintem ezt a műsort célszerű lenne "Kékfény"-re átnevezni, mivel gyakorlatilag a bűnügyi híreken (és persze néhány bulvárhíren) kívül nem nagyon tartalmaz mást. Szerintem ebben a műsorban a gyilkosságok kb. 80%-áról van tudósítás. Természetesen fontos ezen hírek közlése is, hiszen így pontosabb képet kaphatunk a közbiztonság helyzetéről, azt viszont kétlem, hogy egy hírműsornak 90%-ban bűnügyi hírekből kellene állnia.
2012. júl. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Létezik olyan, hogy megölnek embereket Magyarországon, de senki nem tud róla (kivéve hozzátartozók), ezáltal a médiában se lesz benne?


Illetve a hozzátartozónak kötelező beleegyezni, hogy leadják a híradóban, vagy bárhol máshol, hogy megölték valakijét? Ehhez kell a hozzátartozó beleegyezése?

2012. júl. 11. 19:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Magyarországon aránylag alacsony az emberölések száma, szerintem közel mind bekerül a hírekbe.
2012. júl. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Két-három naponta gyilkolnak meg valakit Magyarországon, szerintem nem kerül be mind a hírekbe, én legalábbis nem hallok ilyet heti kétszer-háromszor.
2012. júl. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a police.hu-n mindig minden fent van. Mondjuk az pont nem az az oldal, amit átlaginternetező nézegetni szokott. :)
2012. júl. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!