Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Belegondol bárki is, mennyire...

Belegondol bárki is, mennyire undorító az egymillió forintos vérdíj felajánlása B. K. gyilkosának kézre kerítésére?

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok vele, hogy sokan félre fogják érteni.


A gondom ezzel az, és szerintem ha igazán belegondolnának az emberek, más is észrevenné, hogy Magyarországon ha nem is napi szinten, de folyamatosan ölnek meg embereket.


Sorra tűnnek el az emberek, sorra kerülnek elő holtestek, de a rendőrség nem kezeli kiemelten, nincs ilyen drámai igazságért kiálthatnék bennük.


Itt két szempont jön be a képbe, ami indokolhatja az egymillió forintos nyomravezetői díjat, és a helyzet az, hogy mindkettő undorító:


- Vagy azért ajánlották fel, mert B.K. a rendőrség kötelékében dolgozott, és mint ilyen, közéjük tartózó halálát kívánják megbosszulni, ami elsőre tisztességesen hangzhatna... de akkor felmerül, miért ér többet egy rendőrségnek dolgozó ember élete, mint másoké?


Nem lehet minden egyes haláleset elkövetőjéért egymillió forintot felajánlani, ez rendjén lenne... de akkor miért egy olyan gyilkosság esetében ajánlják fel, ahol nincs sorozatgyilkosságra utaló jel... ahol nincs összeköthető párhuzam előző esetekkel, mint az annyira sokszor megesik?


Miért nem olyan gyilkosságnál ajánlják fel a nyomravezetői díjat, ahol feltételezhető hogy egyazon gyilkos követett el több gyilkosságot is, és ezzel ténylegesen MEGELŐZHETŐ lenne egy sorozat, egy elkövetői minta folytatódása?


Miért ér többet egy rendőr élete, mint 10 vagy 20 másiké?



- A másik lehetőség a vérdíjra, és ez az, amit sokan puszta demagógiából átgondolni sem lennének hajlandóak, hogy ez a kiemelt egymillió forintos vérdíj nem a rendőri hovatartozás miatt van (hiszen rendőröket máskor is öltek már), hanem annak a média szenzációnak, amit B.K eltűnése majd halála váltott ki.


Mert külön Facebook oldala volt.

Mert ezen a Facebook oldalon több tízezren osztották meg, lájkolták, nyilvánítottak részvétet, indítottak és vettek részt magánnyomozásban, segédkeztek akár a megtalálásban, akár az aggódó majd később gyászoló szülők vigasztalásában.


Mindezzel tisztában vagyok, és nem érzéketlenségből fogom ezt írni... de ha belegondol az ember, mennyi más gyilkosság történik, hány más civil, és hány más rendőr halt már meg... ez a vérdíj nagyon erősen úgy fest, PR fogás a rendőrkapitánytól.


Közmegítélés javítása. A rendőrség közvéleményben kialakult képének javítása.


Mert ha más rendőrök, vagy a több ezer más civil halálánál nincs ilyen heves és nyomatékos vérdíj... ha egy nyomozás során már 4. vagy 5. áldozata van ugyanazon elkövető általi utcai rablásnak, betörésnek, kéjgyilkosságnak, de nincs akkora média figyelem körülötte, hogy ezért nyomravezetői díj legyen...


Akkor az a rendfenntartói rendszer egész egyszerűen romlott.

Valaki halálát, és a média figyelmet amit az kap, PR célra használni gusztustalan.



A kérdésem mások véleményére vonatkozik.

Miért pont B.K eseténél van vérdíj?

Egy nap sem telt el, első áldozat, nincs közzétett nyilatkozat, miszerint többszörös emberölés soron következő áldozata lett volna... mégis az ő nyomozása a legfontosabb, miközben vannak, akik tucatjával ölnek embert, mégsincs ekkora figyelem.


Csak akkor ajánlunk fel vérdíjat, ha az jó reklámot csinál?



2012. júl. 12. 01:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egész ügy egy vicc. Hirtelen felháborodik a fél ország egy emberölésen? Ez ilyen divat kirohanás. Ne aggódj, ha a te torkodat elvágják akkor becsomagolnak és mész a hűtőbe pont. Most nagyon nagy igazságérzete lett a társadalomnak és nem akarnak az emberek kimaradni ebből. Ezért megy a lájkolgatás, a közhelyes versek bemásolgatása és társai. Amúgy számos esetben van nyomravezetői díj.


[link]

2012. júl. 12. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vérdíjat bárki felajánlhat, ha te szomszédod ölik meg akkor te is. Senkinek semmi köze hozzá ki mire költi a pénzét.
2012. júl. 12. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyfajta reklám is ez. Meghalt egy szimpatikus lány, mindenki rá figyel, akkor a rendőrség is pozitívan akarja feltüntetni magát.

Ha Mari nénit éjszaka kivégzik a barnák a lakásában, nem feltétlen csinálnak ekkora felhajtást. Vagy meglesz a tettes, vagy nem, majd lesz valami.

2012. júl. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
58%
Szegény lány ő semmiről sem tehet,de ezt az ügyet valóban felfújták a médián keresztül.
2012. júl. 12. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd, ha azt veszem, hogy nekem is többet ér egy alkalmazottam, mint egy teljesen idegen ember, így érthető, hogy jutalmat ajánlottak fel.
2012. júl. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nézd, én megértelek téged is, de a "többieket" is. Az a helyzet, hogy Kata tipikusan az az áldozat, akivel a többség együtt tud érezni, mert egy olyan igazi "normális" fiatal lány volt, aki csinos volt, mosolygós, szimpatikus, stb. Amikor eltűnt, a fél város őt kereste, nyilván azért, mert itt nálunk, Pécsen nem megszokott dolog, hogy egy fiatal felnőtt nő nem ér haza és minden nyom nélkül eltűnik, főleg, ha egy olyan emberről van szó, akit nem ilyennek ismertek. Na de itt még szó nem volt gyilkosságról, csak természetes módon az ismerősei, családtagjai aggódtak érte, szerették volna minél előbb épségben megtalálni. De ugye ahogy telt múlt az idő, csak nem került elő, és egyre többen kezdtek el aggódni érte. Azt tudni kell, hogy Kata nem csak a rendőrségen dolgozott, de egyéb segítő szervezeteknél is, így nagyon sokan ismerték. Ki jobban, ki kevésbé, ki csak látásból, de lévén ez egy egyetemi város, a hasonló területen tevékenykedők vagy tanulók közül sokan tudták, hogy ki ő. Szerintem mindenki örült volna, ha előkerül, és "csak" megverték vagy bedrogozták volna, vagy bármi hasonló.

De az, hogy napokkal később, nem messze a saját otthonától, meztelenül találnak rá holtan a bokrok között, ez szerintem egy értelmetlen és megalázó halál.

Ilyen szempontból teljesen meg tudom érteni, hogy megrázta az embereket az ügy. Nem mintha bárki más halála nem lenne szörnyű, aki még élhetett volna, de Kata esete azért más, mert vele már a halálhíre előtt is sokat foglalkoztak, hiszen égen földön őt kereste mindenki, legalább is itt a városban érthető módon sokan próbálták megtalálni, nem csak a Facebook-on, hanem az utcákon is mindenfelé kint volt a fényképe, még a most zajló Rockmaraton fesztiválon is. Ha valakivel ennyit foglalkoztak, ennyien aggódtak érte, és pár nappal később holtan találják meg, akkor érthető, hogy sokakat megráz ez az eset.

Mindettől függetlenül, az ilyen vérdíjakkal nem értek egyet én se. Bár meglehet, hogy a pénz reményében valakinek csak eljár a szája, aki esetleg tud valamit. De nem hiányzik ide még pluszba egy hajtóvadászat. Azt sem szeretem, amikor (főleg a neten persze) sokan vérbosszút emlegetnek, és hosszan ecsetelik, milyen válogatott kegyetlenségeket kéne művelni az elkövetővel. Szerintem a büntetés célja maga a büntetés, és nem több. Nem a megtorlás. Legalább is így kéne lennie. A bosszú csak újabb bosszút szül, és sosem lesz vége. El kell kapni az elkövetőt, és elkülöníteni az emberektől, hogy másokkal ne tehesse meg ugyanezt. Viszont rossz nézni, hogy egyesek hogy kivetkőznek emberi mivoltukból, amikor ilyen téma kerül elő.

2012. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha egy magányos gyilkosról beszélünk,aki semmilyen kapcsolatban nem hozható az áldozattal.Éppen csak akkor éjjel pont őt szemelte ki,esetleg pusztán beteges vágyainak engedelmeskedve ölt.Akkor szinte semmi esély a felderítésre.Persze ha nem jut eszébe ezt a dolgot megosztani egy jó baráttal,bizalmassal.Ebben az esetben szerintem a vérdíj a rendőrség részéről annyit jelent,hogy megtettek mindent.Mivel állományban volt,úgy gondolják ez a minimum.A pénzt meg így is úgy is mi fizetjük.
2012. júl. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"De az, hogy napokkal később, nem messze a saját otthonától, meztelenül találnak rá holtan a bokrok között, ez szerintem egy értelmetlen és megalázó halál. "


Na, nem. Azért ne kezdjük el ezt a, meztelenül a bokrokban dolgot, mint a Horák Nóra ügynél mert ez nem feltétlenül hivatalos.

2012. júl. 13. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
annyian fortyognak ezen. nem gondoltok arra hogy ha nem lesz meg a gyilkos akkor rengetegrn veszelyben lesznek? ez nem egy rsblotamadas volt vagy egy csaladon beluli hirtelen felindulasbol.
2012. júl. 14. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, te talán jobban tudod? Így találták meg, de örülök, hogy meghazudtolsz. Miközben direkt nagyon odafigyeltem, hogy még véletlenül se írjak le olyat, ami csak mendemonda vagy valami légből kapott elmélet.
2012. júl. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!