Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha eddig nem voltál letartózta...

Ha eddig nem voltál letartóztatva / őrizetbe véve és hasonlók akkor benne lehet a rendszerbe az ujjlenyomatod, DNS- ed és hasonlóak?

Figyelt kérdés

Vagy ez csak akkor van benne ha már egyszer elkaptak valamiért és levették ezt tőled?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. júl. 15. 16:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem értelemszerűen az ujjlenyomatod és a DNS-ed csak akkor kerül be bármilyen rendszerbe is, ha leveszik tőled. máskor mikor kerülne oda?! mikor vennék le?! :)
2009. júl. 15. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
57%
Azért ebben az országban a frász se tudja kiről mit hol miért tárolnak ....
2009. júl. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért az feltűnne, ha ujjlenoymatot vennének tőlem vagy a számban turkálnának egy fülpucolóval a DNS-emért....:))) Komolyra fordítva: igen, csak akkor nyilvántartásba az ujjlenyomatot, ha letartóztatnak, illetve azt hiszem, hogy az amerikai vízumhoz is kell. De anélkül az elég nehezen kivitelezhető, hogy tudnál róla:)
2009. júl. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha megfigyelnek valamiért a tudtod nélkül, akár egy eldobott rágóról vagy más tárgyról is tudnak szerezni DNS-t. Ezt akár észrevétlenül is tehetik.
2009. júl. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, tehetik, de a gonosz kormány hobbiból szedeti be az összes állampolgára DNS-ét, mert egyébként is annyi pénze van, hogy pár RFLP mintázat készítés simán elfér benne...


Ellenben az új útlevelekhez vesznek ujjlenyomatot. Tegnap voltam okmányirodában, így az én ujjlenyomatom már benne van a rendszerükben. Ennek mondjuk nem örülök, de ez van.

2009. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Törvény szabályozza, hogy mikor kitől lehet ujjlenyomatot ill. DNS mintát levenni és azt nyilvántartásban rögzíteni. Amennyiben bűncselekmény elkövetésével kapcsdolatban a rendőrség, ügyészség, vagy más nyomozó hatóság gyanúsítottként kihallgatott, akkor ujjlenyomat rögzítése minden esetben kötelező. DNS minta rögzítéle 5 évnél súlyosabban fenyegetett bűncselekmény elkövetése esetén mindig kötelező (Ez alól néhány bűncselekmény kivétel amikor enyhébb büntetési tételnél is kötelező a DNS minta vétel pl. szexuális bűncselekmények)
2009. júl. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak akkor találhtó meg a rendszerükbe ha már bünügyi nyilvántartásba vettek téged egyszer.Egyszóval készült rolad kép vettek le ujjlenyomatot és akár dns mintát bár azt konkrétam nem tudom milyen esetekben milyen indokkal veszik le.Szerintem nem minden esetben veszenk dns mintát.
2009. júl. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!