Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Bolti lopás - Ki tehet feljele...

Tobia kérdése:

Bolti lopás - Ki tehet feljelentést bolti lopás esetén ha nem a saját boltja, csak alkalmazott ott? Kötelező az alkalmazottnak vagy a vezetőségé a feladat?

Figyelt kérdés

Videóval rögzített 120ezer Ft értékben történt lopásunk volt. Nem láttuk, utólag került elő a videó, saját rendszerből, nem bejegyzett vagyonvédelmi cég kamerája.

Na már most: az ott dolgozó vezetők/eladók nem saját tulajdonú boltja, csak alkalmazottak. Elég kemény alakok az elkövetők. Kötelező az üzletvezető helyettesnek feljelentést tennie? Vagy a cég tulaj feladata ez? Munkaszerződésben ilyen pontot nem találok. Nyilván tanúként elmegyek, de NEM ÉN SZERETNÉM A SAJÁT NEVEMMEL a feljelentést tenni az ismeretlen tettes/ek ellen! Mi van, ha azt mondom: tegyen feljelentést a cég jogásza? Köszönöm előre is!



2012. júl. 29. 22:04
 1/3 anonim ***** válasza:
A feljelentést írásban és szóban is megtehető, a szóbeli feljelentést jegyzőkönyvbe kell foglalni. Mind az írásbeli, mind a szóbeli feljelentés megtehető anonim módon. Az anonimitás azok számára jó lehetőség, akik személyes félelmeik miatt nem mernek a rendőrséghez fordulni személyesen vagy nem kívánják vállalni a büntetőeljárás során a tanú szereppel együtt járó kötelezettségeket. Ez azzal a hátránnyal jár, hogy később a hatóság nem tudja felvenni a kapcsolatot a feljelentővel, ami nagymértékben megnehezítheti vagy meghiúsíthatja az eredményes nyomozást és így a feljelentés nem éri el a célját. Az írásbeli feljelentésnek nincsenek formai követelményei.
2012. júl. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Bárki tehet feljelentést, de senkinek sem kötelező a lopás esetében. Viszont munkajogi szempontból kötelező az ügyvezető / felettes felé írásban, avyg más igazolható módon jelenteni a cselekményt. [link]

itt van egy fórum ilyenekről

2012. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igazából üzletvezető helyettes vagyok, van kicsivel felettem és felettünk 1, aztán még 1 ember. Van jegyzőkönyv, videó is. De nem én akarok ezzel járni a rendőrségre, mert alkalmazott vagyok nem pedig a csicska. Tanúként természetesen megteszem amit kell, de én vagyok a boltban, ne nekem jöjjön oda a 2 kigyúrt állat megkéselni zárás után. Tehát akkor küldhetem a feljebbvalómnak a Jegyzőkönyvet és a videót, hogy HAJRÁ A TÖBBIT INTÉZZE mert én 12 órázok nincs időm erre?

2012. júl. 30. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!