Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha rendelnék Interneten...

Ha rendelnék Interneten Bilincset paprika spray-t és hasonló dolgokat és ha utcán meg látja nálam a rendőr azért meg büntethet?

Figyelt kérdés
2012. aug. 31. 16:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%
Nem.
2012. aug. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
meg.
2012. aug. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha a paprika spray 50ml alatt van akkor nem büntethet meg érte . A bilincset viszont nem tudom hogy szól -e érte . Ha a hasonló dolgoknál viperát , bokszert nagyobb késre gondolsz akkor arra a válasz az , hogy nem . Sőt ha ilyet talál nálad akkor elő is fognak állítani .
2012. aug. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek rosszul írtam a következőt :

" Ha a hasonló dolgoknál viperát , bokszert nagyobb késre gondolsz akkor arra a válasz az , hogy nem . " .


A nem helyett igen van . Mivel ezek veszélyes fegyverek minősülnek és elő is fognak állítani ha ilyet találnak nálad .

2012. aug. 31. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
65%

Bilincs: meg

Spray: nem

2012. aug. 31. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
azt tudom hogy a boxer,vipera,pillangó és hasonló-ért büntetnek de azt nem értem hogy egy 50 ml feletti könnygáz spray-ért és Bilincs miért büntetnek?
2012. aug. 31. 20:27
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
Könnygáz spraynél azért büntetnek mivel 50ml-nél csak a 250ml-es és az 500ml-es van és ezeket már nem lehet észrevétlenül hordani nyári ruházatban . Ahogy írtam már bilincsre nem tudom a választ de én úgy látom hogy ha megtámadnak akkor az teljesen felesleges . Mivel tegyük fel hogy megtámadnak és rálősz riasztó fegyverrel akkor hiába van rá viselési engedélyed attól fügétlenül elveszik a fegyvert és soha többet nem kapod vissza és rosszabbik esetben meg is büntetnek . Ezért célszerűbb elmenekülni és nem megvárni a rendőröket . Ha később pedig megtalálnak az üggyel kapcsolatosan csak megkérdezik hogy miért tűntél el . Erre csak annyit kell válaszolni hogy megijedtél és féltél attól hátha a támadó ismerősei odajönnek . Ekkor megúszod a büntetést és nagy valószínűséggel a fegyver is megmarad csak az adatait írják le .
2012. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Üdv!

Habár kicsit már kifutott a kérdés, kérlek engedd meg, hogy egy kicsit átfogóbb választ írjak kérdésedre.


Jogi értelmezés szerint azok az eszközök, amiért a rendőr megbüntet a Közbiztonságra Különösen Veszélyes Eszközök.


A rendelet:

-------------

175/2003. (X. 28.) Korm. rendelet


3. § (1) Jogszabály eltérő rendelkezése hiányában tilos a közbiztonságra különösen veszélyes eszközt

közterületen, nyilvános helyen - ideértve az ott lévő járművek belső tereit is -, valamint közforgalmú

közlekedési eszközön birtokolni.


Amit nem tarthatsz magadnál:

Dobócsillag, rugóskés, ólmosbot, gumibot, boxer, elektromos sokkoló, 20 gramm töltőanyag

tömeget meghaladó gázspray.


A bilincs tehát nem büntetendő, a paprikaspray akkor, ha OC tartalmú és/vagy túllépi az eng. tömeget. Jó esetben nem igazoltat, ha ilyen van nálad, mert _rejtve_ viseled. Ha azonban igazoltatásnál előkerül, valószínüleg szab.sért. bírságot kell fizetned. A boxer, és a vipera (mint ütés erejét, hatását növelő eszköz) szigorúbban büntetendő. Késeknél az elbírálást módosítja, hogy támadó, vagy védekező típusú kés volt nálad.


Ha felmerülne kérdésed, ne habozz keresni.

2012. nov. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Tudtommal a bilincs, kényszerítő eszköznek számít, így nem lehet nállad közterületen.
2013. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Ha rózsaszin szőrös bilincs azért tuti nem szerintem
2014. jún. 12. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!