Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Gyanús ember jár a környéken,...

Gyanús ember jár a környéken, ilyenkor mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Mikor napközben elmentem kocsival 10 percre csupán (ő kileshette) és beállt az udvaromba, amit a mamám vett észre mert pont kint volt, meglátta a sofőr és elhajtott, este pont kint voltam mikor feltűnt ismét, elég lassan is ment, leállt nem messze ( nem vehetett észre) majd elgyalogolt egy épülethez, megállt a fánál és lesett egy házat ahová korábban egy motort toltak be... majd mikor nem volt mozgás odament és belesett a kapún elég gyanús volt... a kutyák megszólalt mire ő gyors léptekkel vissza ment a kocsijához és elhajtott, de egész este nem tudtam aludni ne hogy betörjenek...

Ez tegnap volt, ma ismét látom azt a kocsit (felírtam a rendszámát, passzol) annál a háznál parkol ahová belesett... Jobb lenne rendőrt hívni? de akkor meg nem fognak behívni meg ilyenek? mert az se szeretném ha megvádolnának valamivel ezért hogy "lesem" egyáltalán... a mai világban.


2012. aug. 31. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Tegyél névtelen feljelentést hogy egy gyanús alak mászkál felétek . Ebben az esetben kijönnek és igazoltatják és max elzavarják . Ha a környéken betörés lesz így egyből őt fogják elővenni . Névtelken feljelentésnél nem foglalkoznak vele hogy ki vagy és nem kell megadni az adataidat és nem fognak elővenni .

Én a helyedbe szólnék annak a háznak a tulajdonosának hogy mi a helyzet . Egyébként nálunk is volt hasonló eset de akkor én oda mentem és megkérdeztem hogy mit akar errefelé . Természetesen nem tudott normális választ adni hanem össze vissza beszélt . Ekkor megmondtam neki ha még egyszer meglátom akkor innen csak fekete zsákban megy el . Azóta se láttam ( egyébként cigány volt ) .

2012. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jóban vagy a szomszédokkal?Ha néhány markos férfival udvariasan, de határozottan érdeklődtök, hogy kit keres? tán eltévedt?..stb. akkor megtudja, hogy figyelik (ha rosszban sántikál), vagy magyarázatot ad, ha nincs rossz szándéka.
2012. aug. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, nem tűnt cigánynak bár elég sötét volt és meglehetősen jó kocsival is mászkál... szép állapotban van, ezért is furcsállom, de ahogy a falúban lassan vezetve is leskelődik nagyon szembetűnő... :S De a telefont a rendőrök akkor is megtudnák hogy kié.
2012. aug. 31. 20:36
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Vagy les valakit, vagy lopni akar.Ha látod, nyugodtan rá kiálthatsz, hogy mit akar,kit keres?Ha látja, hogy valaki figyel, az elveszi talán a bátorságát.Nálunk tömblakásban, az öregasszonyok csinálják ezt, ha idegen jön erre egyből kérdezősködnek, mit akar, kit keres.Ez idegesíti a gyanús alakokat, akik így általában lekopnak és zavartalanabb helyet keresnek.
2012. aug. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Látszik hogy nem jó szándék vezérli, nem ismerem azokat akik ott laknak, nem vagyunk valami beszélgetősek, így a falúban is alig ismerünk valakit.
2012. aug. 31. 20:43
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mondod nekik hogy névtelen bejelentést szeretnél tenni akkor nem veszik elő a telefonszámot . Ha félsz oda menni és megkérdezni tőle hogy mit keres erre felé akkor és célszernek csak a rendőröket látom . Valamint ne érts félre amit írtam . Nem csak cigányok járnak lopni . Általában azt csinálják hogy figyelik pár napig a környéket és csak azután mennek betörni .
2012. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A falutok körzeti megbízottja ismer mindenkit, rendszám alapján meg tudja nézni, hogy ki az illető. Mindenképpen megéri szólni neki, hagyd ezt a névtelenséges dolgot. Akkor kell bemenned a rendőrségre, ha bűncselekményt látsz, a rendőrt értesíteni pedig kötelességed. A KMB-s örülni fog, hogy a falu emberei összetartanak, és felírják az arra mászkáló autó rendszámát, biztosan tesz is arról, hogy többet ne menjen arra.

Szólj neki nyugodtan, valamelyik szomszédodnak úgy is megvan a száma.

2012. szept. 1. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!