Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi miatt nem jelentkezhet...

Mi miatt nem jelentkezhet valaki rendőrnek illetve mi miatt nem fogják felvenni?

Figyelt kérdés
2013-ban tervezek rendőrire menni.Még nem tudom hova,de oda ahol nincs túljelentkezés. Mik vannak pl a pszichológia és az írásbeli vizsgán? a fizikainak már utána kerestem.

#rendőr #rendőrség felvétel
2012. szept. 16. 20:02
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

Húú Figyu!

A rendőrség, pont az a cég ahova minden együgyü h...lyét felvesznek.

Akkor is felvesznek,ha nincs meg a 8 álltalánosod csak 4.,meg akkor is felvesznek,ha nincs ki a négy kereked.

Szval bárki aki bemegy a rendőrségre,hogy rendőr akar lenni azt mondják neki,hogy oké jóvan már az is vagy ,holnap reggel gyere 8-ra és kezdel.

A területed a viii. kerület,prostikat s...gbbe lőni.

De legjobban azok az emberek alkalmasak rendőrnek akik a fogyatékos iskolába járták ki a 8-az,azok még kommandósak is lesznek.

Jó felvételit:)

2012. szept. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Kedves első.. Nem hiányzik a Lipót?
2012. szept. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Első: Nem vagy te véletlenül rendőr?:D
2012. szept. 16. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

1. vagyok

Nem vagyok rendőr.

2012. szept. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"1. vagyok

Nem vagyok rendőr."


Én elhiszem azt amit leírtál,hogy ez így van,de akkor gondolom téged még az ilyen csekély követelmények ellenére sem vettek fel és ezért vagy így kiakadva.


Egyébként fontos a magasság, az erőnlét, azt pedig nem tudom pszichológiailag miket kérdeznek...de a túljelentkezés tudtommal nem jelent gondot,mert nincs túljelentkezés, sok rendőr hiányzik...

2012. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
valaki foglalkozzon már legyen szíves a kérdéssel is ne az 1-ső s*ggf*jségével !!!
2012. szept. 16. 20:29
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt mindent megtalálsz a felvételivel kapcsolatban.

2012. szept. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Ilyent ***** válasza:
16%

A elsőnek igaza van.

Ha túl okos vagy kinéznek onnan, de ha túlsúlyos is egyben akkor maradhatsz.

2012. szept. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.- neked semmi eszed :)


A kérdezőnek: Olyan sulit nem fogsz találni, ahol nincsen túljelentkezés, mert az összes RSZKI-ban 5-6, tisztin pedig nem ritka a 10×-es túljelentkezés sem.


Vannak kizáró okok, ezek főként egészségügyi és pszichikai jellegűek.


"Egészségügyi követelmények


Az alkalmasságot kizáró okok közé tartozik:


*

a kis termet (főleg a személy és objektumvédelmet ellátó rendőröknél - kormányőrök -, itt követelmény a min. 180 cm-es magasság),

*

a jelentős túlsúly,

*

a csökkent látásképesség,

*

a színtévesztés,

*

térlátási zavarok,

*

hallási zavarok.


Szintén kizárja az alkalmazhatóságot:


*

a cukorbetegség,

*

a vérképzőszervek betegsége, magas vérnyomás,

*

a bőr krónikus betegségei (pl. pikkelysömör),

*

a váz- és mozgásrendszer nagy elváltozásai (pl. gerincferdülés), porckorongbetegségek, csípőficam, súlyos ízületi betegségek,

*

a szívbetegségek,

*

a csökkent terhelhetőség,

*

a krónikus légzőszervi betegségek,

*

az emésztőszervek súlyos, krónikus megbetegedése (pl. gyomorfekély) és

*

a vesebetegségek is a pályára való alkalmatlanságot eredményeznek.


Nem alkalmazhatók:


*

az idegrendszeri és elmebetegségben szenvedők sem.


Fizikai és pszichikai alkalmassági feltételek


Az emberekkel való állandó közvetlen kapcsolat jó kapcsolatteremtő készséget, beleérző-képességet követel. A rendőrnek az állampolgárok heves, indulatteli, esetleg agresszív megnyilvánulásait is nyugalommal kell fogadnia, hogy a konfliktushelyzeteket objektíven tudja megítélni.


A mindig változó helyzetekre való gyors reagálás szintén fontos követelmény ebben a szakmában. Ez feltételezi a szellemi mozgékonyságot, gyors felfogást, magas fokú beszédértést, absztrakciós (elvonatkoztatási) képességet, ötletgazdagságot és az improvizációs képességet is. Aki mindezekkel rendelkezik, annak a rendőrség megfelelő álláshelyet kínál."


Pszichológiai vizsgálaton van IQ-teszt, figyelem teszt.

Írásbeli vizsgán pedig egy műveltségi teszt, minden általános témában, rendőrségi, történelmi kérdések...

2012. szept. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Politikai párttag se lehet rendőr.
2012. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!