Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Rendőri intézkedésnél jogomban...

Rendőri intézkedésnél jogomban áll más rendőrt is kihívni? (esetleg ügyvédi segítséget kérni? )

Figyelt kérdés

Én nem akarok pletykát indítani, sem lejáratást, de tegyük fel, hogy igen.

Én úgy tudom, hogy ha egy rendőr "intézkedik ellenem", átkutat, személyimet kéri, akkor nekem is jogomban van, az ő azonosító okiratait megnéznem, hogy tényleg hivatalos rendőr-e.

Esetleg, ha én úgy érzem, hogy álrendőrrel van dolgom, akkor felhívhatom a rendőrséget? Egy igazi rendőr ezt engedi?


De tegyük fel, hogy én a rendőri intézkedés során úgy érzem, hogy jog ellenesen jár el velem szemben a rendőr, például közútai ellenőrzésnél... akkor én felhívhatom a rendőrséget, hogy más rendőrt is kérek?


Például ha zöldkocsis rendőrök állítanak meg közúti ellenőrzés céljából, elkérik a papíromat és ők akadékoskodnak, hogy nem érvényes, de a papíron az van valahol kisbetűvel, akkor van-e lehetőségem más rendőr segítéségét kérnem?

(Volt egy érdekes szituáció, amin csak pislógtam...)



2012. szept. 22. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Intézkedéskor a rendőr is köteles megmutatni a szolgálati igazolványát.

Felhívhatod a rendőrséget, de az aktuális intézkedést nem akadályozhatod, nem szegülhetsz ellen.

Nem kérhetsz másik rendőrt, -ez nem "kívánságműsor", ha sérelmet szenvedsz panasszal élhetsz a kapitányságon.

Ha nem tetszik az intézkedés és ellenszegülsz, bekísérhet, őrizetbe vehet.

A "zöldkocsis" rendőr ugyanolyan mint a többi, csak a határőrség beolvasztásakor a határőr autókat nem festették át.

2012. szept. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Csak ha sérelmet szenvedek a rendőri intézekdés során, akkor hogyan tudnám az igazamat bizonyítani? Ettől félek... :)
2012. szept. 22. 19:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Sajnos, -főleg ha egyedül vagy- bukod a partit. Ez benne van a pakliban.
2012. szept. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

" akkor nekem is jogomban van, az ő azonosító okiratait megnéznem, hogy tényleg hivatalos rendőr-e."


Mért, még vannak önkéntes rendőrök?

2012. szept. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

most te oda akarsz kilyukadni, hogy van olyan rendőr iskolát nem végzett ember, és nem rendőr, viszont van zöld határőrségi rendőrautója, rendőrruhája és ezeket az eszközöket csak azért szerezte be, hogy téged szívasson egy sima kis igazoltatásnál

ideje lenne kivizsgáltatnod magad


a kérdés másik részére, hogy mi van, ha bunkó a rendőr, vagy ordít, durva stb. jelentheted a főnöknek a rendőr számával, nevével együtt, amit köteles neked megmutatni.

viszont egész biztos, hogy nem érsz el vele semmit

2012. szept. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!