Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mikortól számít lopásnak egy...

Mikortól számít lopásnak egy elhagyott tárgy megtalálása (és le nem adása)?

Figyelt kérdés
Elhagytam a telefonom - mire visszamentem érte, már nem volt ott, de már ki is volt kapcsolva (úgy, hogy először még kicsörgött). Hány napon túl számít lopásnak, ha nem adják le, ha én másnap feljelentést tettem?

2012. okt. 15. 13:33
1 2
 1/12 Golan Trevize ***** válasza:
31%
Azonnal lopásnak számít, értékhatártól függetlenül.
2012. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

8 nap ahogy néztem.


de szerintem kezd azzal, hogy letiltatod az imei-t a szolgáltatónál meg kérsz egy új sim kártyát, a régit szintén tiltatod.

2012. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%

btk, nem tudom ez változott e:


325. § (1) Aki a talált idegen dolgot eltulajdonítja, avagy nyolc nap alatt a hatóságnak vagy annak, aki elvesztette, nem adja át, úgyszintén aki a véletlenül vagy tévedésből hozzá került idegen dolgot eltulajdonítja vagy nyolc nap alatt vissza nem adja, vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés két évig terjedő szabadságvesztés, ha a jogtalan elsajátítást a kulturális javak körébe tartozó tárgyra követik el.

2012. okt. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
8 nap után - jogtalan elsajátításnak számít - 50000 Ft érték alatt szabálysértés, felette bűncselekmény
2012. okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm, nagyon sokat segítettetek! Az IMEI-szám alapján már másnap letiltottam.

Mivel bejelentkezve maradt a facebookom, ezért a gépben azt is meg tudtam nézni, hogy használta-e valaki (ha másra nem is, erre jó).

Tehát akár azt is mondhatom, hogy ellopták, ugye? Már több mint 9 napja történt.

2012. okt. 15. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:

lejelentheted igen. lehet már leadta valaki (nem valószínű).


ne fázz hozzá sok reményt. bár hallottam olyanról, hogy imei-vel megtalálták, de nagyon ritka szerintem.

2012. okt. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

nem tudom, de ha több nap, akkor sem biztos, hgoy lopás. mondok egy példát:


Nagyim talált egy mobilt a buszon. Azt gondolta, ha ott hagyj, más ellopja, ő viszont nem, hanem segítene visszaadni a tulajnak, ezért hazavitte. Csakhogy nem ért a telefonokhoz. Csörgött, de fel sem tudta venni, főleg, hogy kihajthatós volt. Annyit tudott, hogy biztos vannak benne számok, ami alapján fel tudjuk hívni a tulaj egy ismerősét. Mi, és nem pedig ő maga a nagyim. Ezért megvárta, míg hazamegyünk hozzá. Ez 2 nap eltelte után történt.

Először rácsörögtem a saját mobilomra, hogy legalább a száma meglegyen, ha lemerül, vagy valami...

Utána kezdtem nézni valami gyakran hívott számot, hogy felhívjam... De közben megcsörrent, és akkor már én felvettem!

Erre tisztára ki volt akadva a tulaj apja, hogy mit képzelünk, és eddig miért nem voltunk képesek felvenni.

Aztán elmagyaráztuk, hogy mi van. Akkor lejjebb vette a hangerőt, és úgy tűnt megértette a szitut. Megbeszéltünk, vagy vagy átjönnek hozzánk a szomszéd városba, vagy találkozhatunk a közös útvonalunkon a buszon is...

Végül átjöttek.

Megköszönték, de az arcukra volt írva az utálat.

Még csak az kellett volna, hogy feljelentsenek... Hihetetlen pofátlanok az emberek.


Én már hagytam el cuccomat buszon, hát senkinek nem kívánom a talált tárgyak osztálya utáni eredménytelen keresgélést. Ha beazonosítható, hogy enyém a holmi, akkor sokkal hálásabb lennék, ha egy nagyimhoz hasonló megtaláló segítene, mintha hagynák a talált tárgyak közé vinni, vagy hagynák, hogy más ellopja.


De amilyen kifordult világot élünk, az biztos, hogy ha pl találok egy mobilt, és a helyszínről nem tudom utolérni a tulaját, akkor sehová nem fogom vinni, de legkevésbé haza. Sajnos ez van.

2012. okt. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

lopásnak akkor sem számít - tudom, ez csak lovaglás a szavakon...

ha feljelentést tettél másnap, akkor jelzed a rendőrségen, hogy 8 nap elteltével nem adta vissza a megtaláló, és utána megindítják az eljárást - persze kérdés, milyen eredménnyel

2012. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az esetedben valszeg ejtették volna a vádat, látva, hogy a nagyid nem szándékosan nem tudta visszaadni. leadni ú is le tudta volna a rendőrségen vagy hivatalban amúgy.


az esetek 99%-ban nem azért nem adják vissza 8 napon belül mert nem tudják, hanem azért, mert nem akarják. előítélet? lehet, de jogos.


az 50.000 Ft-os értékhatárt nem tudom honnan vette a fentebb lévő kommentelő.

2012. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
amúgy jogilag mint írtam, az az ember aki a tárgyat ellopja VAGY nem adja le 8 napon belül, az vétséget követ el. ez a törvény.
2012. okt. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!